آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

آشنایی با سطح و خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File

اینبار در این مقاله از سری مقاله های معرفی کتاب در زمینه آموزش زبان انگلیسی در مجموعه فروشگاه کتاب آرکان قصد داریم زبان آموزان را با سطح کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File به منظور خرید کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File برای افزایش مهارت های کاربردی آشنا کنیم. دوره های آموزشی بسیاری برای شروع یادگیری زبان وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که کدام یک از آن ها بهترین انتخاب برای خرید کتاب زبان آموزش انگلیسی خواهد بود؟ کدام می تواند نیاز های زبان آموزان را برطرف کند؟ و کدام یک می تواند در زمان کمتری مهارت های زبان آموزان را افزایش دهد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر کدام از این کتاب های آموزش زبان برای رسیدن به اهداف خاصی طراحی شده اند.

برای خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File ویرایش دوم بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

سطح مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File ویرایش دوم

برای خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File ویرایش سوم (جدیدترین ویرایش منتشر شده) بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File

کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File مجموعه ای برای اموزش کاربردی تمایم مهارت های زبانی

برای اینکه بتوانید بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی را که متناسب با نیاز شما طراحی شده باشد را پیدا کنید باید با روش های آموزشی و اهداف هریک از آن ها آشنا باشید. این موضوع به شناخت شما از تواناییتان بستگی دارد. اگر بخواهیم راهکاری برای این موضوع در نظر بگیریم می توانیم به این شیوه عمل کنیم: ابتدا باید بدانیم که در کدام یک از مهارت های اصلی زبان مانند خواندن، نوشتن، شنیدار و مکالمه با ضعف بیشتری روبرو هستیم. آیا در سطح ابتدایی قرار داریم و از شناخت ناقصی نسبت به تمامی مهارت های ذکر شده برخورداریم؟ یا اینکه به درجاتی از یادگیری زبان انگلیسی رسیده ایم و مثلا در یکی از مهارت های زبان مثل گرامر دچار مشکل هستیم.

در این صورت می توانیم از کتاب هایی مثل کتاب های گرامر این یوز که مخصوص آموزش گرامر می باشند استفاده کنیم. اما اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی از پایه و در تمامی مهارت ها را دایم این جاست که نام مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File می درخشد! در ادامه بیشتر با موضوعات و سطح مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File آشنا خواهیم شد.

آشنایی با موضوعات و سطح برای خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File مناسب زبان آموزان در سطوح مختلف

تاکنون در سری مقالات معرفی کتاب با تعدادی از کتاب های آموزش زبان انگلیسی مانند کتاب های Interchange آشنا شدیم. هر کدام از این دوره های آموزشی ویژگی های منحصر به فردی در حوزه آموزش در نظر گرفته اند که زبان آموزان و معلمین باتوجه به خواسته ها و اهداف خود می توانند بهترین آن ها را انتخاب کنند. کتاب های American English File از نام آشنا ترین دوره های زبان می باشد که بسیاری از آموزشگاه های معتبر خرید مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File را برای یادگیری اصولی زبان در سطح های مختلف پیشنهاد می کنند. این کتاب آموزش زبان انگلیسی با ارائه مهارت های یکپارچه و پیوسته مورد نیاز دانش آموزان کمک می کند زبان انگلیسی به شیوه اصولی و از پایه فرا گرفته شود.

منابع مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File

کتاب های English File علاوه بر درسنامه های در نظر گرفته شده، با در اختیار گذاشتن ابزارهای آموزشی مختلف، سعی نموده است که آموزش های کاملی در بخش های مختلف ارائه دهد. در نظر گرفتن زمان بندی برای بخش های مطالعاتی مختلف از دیگر ویژگی های مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل می باشد. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • تمارین در قالب سی دی صوتی و ویدئوهای تصویری در نظر گرفته شده است.
  • بخش های گرامری ویژه برای هر یک از درسنامه های کتاب American English File.
  • فعالیت های در نظر گرفته شده در قالب آهنگ و بخش های طنز نیز برای جذابیت آموزشی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر موارد مطرح شده، در سطح های مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File تمارینی در کتاب کار و به صورت آنلاین به عنوان تکالیف خارج از کلاس برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است. همچنین این مجموعه روش های آموزشی مختلفی را به معلمین پیشنهاد می دهد که باتوجه به کتاب معلم می توانند استراتژی مورد نظر خود را در آموزش انتخاب نمایند.

سطح کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File برای زبان آموزان تازه کار چه ویژگی هایی در نظر گرفته است؟

می توان گفت هدف اصلی زبان آموزانی که برای اولین بار جهت یادگیری زبان انگلیسی در آموزش ثبت نام می کنند، صحبت کردن و مکالمه به یک زبان خارجی و جدید است. این کار برای زبان آموزان مبتدی در ابتدای کار راحت نخواهد بود پس آن ها در ابتدای کار به انگیزه و تشویق زیادی نیاز دارند. در این مجموعه سعی شده با استفاده از موضوعات الهام بخش در درسنامه های مختلف و همچنین استفاده از تصاویر آموزشی باکیفیت این انگیزه جهت تداوم یادگیری برای زبان آموزان حفظ شود. همان طور که اشاره کردیم سطح های مختلف مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File برای آموزش تمامی مهارت های زبانی در نظر گرفته شده است. سه مورد از بخش های اصلی هر درسنامه که همیشه وجود دارند شامل مطالب آموزشی در حوزه های می شوند.

  1. گرامر
  2. واژگان
  3. تلفظ

آشنایی با بخش آموزشی گرامر

در بخش گرامر آموزش مباحث دستوری از سطح ابتدایی و متناسب با سطح زبان آموزان A1 در نظر گرفته شده است. در آموزش های این بخش با توضیح مباحث دستوری به زبان ساده و آشنایی زبان آموزان با ساختارهای جملات سعی گردیده است نیاز های آموزشی برای آنان برطرف شود. تمارین منظم از دیگر ویژگی های بخش دستوری کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File است. برای مطالب آموزشی دستوری موضوعاتی مدر نظر گرفته شده که زبان آموزان بتوانند به راحتی با آنان تعامل برقرار کنند. استفاده از داستان های زندگی افراد مختلف با ترکیب حس شوخ طبعی می تواند جذاب باشد.

بخشی با عنوان بانک گرامر در انتهای هر سطح از کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File در نظر گرفته شده است که به عنوان مرجع گرامری کاربرد دارد. در صورت برخورد با مشکل در هر یک از مباحث دستوری، زبان آموزان می توانند با مراجعه به این بخش و مطالعه مطلب مورد نظر و تمارین در نظر گرفته شدۀ مرتبط، اشکالات خود را بر طرف کنند. این ویژگی که در ویرایش دوم به بعد، به این مجموعه اضافه شده است یکی از نقاط مثبت آموزشی امریکن انگلیش فایل است.

ارائه آموزش های مربوط به واژگان در این کتاب چگونه است؟

افزایش دایره واژگان و آشنایی با عبارت ها و اصطلاحات روزمره زبان انگلیسی از بخش های مهم یادگیری بشمار می رود. مجموعه حاضر با مد نظر قرار دادن این موضوع در هر یک از درسنامه های سطوح خود بخش ویژه ای برای پرورش این مهارت در نظر گرفته است. یادگیری لغات به زبان آموز این امکان را می دهد که با سرعت بیشتری به مهمترین مهارت زبانی یعنی مکالمه دست پیدا کند. البته برای آشنایی دقیق تر با اصطلاحات می توان از کتاب اصطلاحات رایج در مکالمات روزمره انگلیسی به همراه کتاب American English File استفاده کرد. این مجموعه برای آشنایی با بیش از 1000 اصطلاح روزمره در نظر گرفته شده است.

هر درسنامه دانش آموزان را با واژگان جدیدی که متناسب با موضوع مورد نظر بکار رفته اند آشنا می کند. همه واژگان جدید به همراه تلفظ دقیق ارائه شده است که این موضوع برای افزایش مهارت های شنیداری زبان آموزان نیز موثر است. ارائه مدل صوتی برای آشنایی با هر کلمه از دیگر ویژگی هایی است که کار مطالعه را برای زبان آموزانی که به صورت خودآموز مطالعه سطح های مختلف کتاب های امریکن انگلیش فایل را شروع نموده اند آسان می کند.

بخش تلفظ از دیگر بخش های مهم مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File

بخش تلفظ از جمله بخش هایی است که یادگیری درست آن گام بزرگی در موفقیت برای مکالمه زبان و تسلط بر بخش شنیدار به شمار می رود. این مجموعه برای اطمینان از یادگیری زبان آموزان در این زمینه از تمرینات متنوع استفاده کرده است. برای اینکه دانش آموزان بتوانند پیشرفت خودشان را در این بخش اندازه گیری کنند بخش های امتحانی در پایان هر درسنامه این امکان را ایجاد می کند. زبان آموزان مبتدی در ابتدای راه یادگیری خود علاقه بسیاری به پیشرفت سریع در بخش مکالمه دارند و اغلب آن ها از تاثیر یادگیری بخش تلفظ بر پیشرفت در صحبت کردن به زبان انگلیسی غافل هستند. در بخش تلفظ کتاب های امریکن انگلیش فایل، زبان آموزان با آشنایی حروف بی صدا و دیگر موضوعات مربوط به تلفظ می توانند روند یادگیری خود را بهبود بخشند.

مجموعه کتاب های American English File تاکید ویژه ای بر یادگیری تلفظ در درسنامه های خود دارد و این بخش یکی از ارکان اصلی هر واحد درسی را تشکیل می دهد. این بخش با هدف قرار دادن اصوات، استرس کلمه و استرس جمله آموزش های کاملی را ارائه کرده است.

آشنایی با بخش آموزشی مربوط به Speaking (مکالمه)

از دیگر مهمترین بخش های این کتاب آموزش زبان می توان به بخش مکالمه اشاره کرد. موضوعاتی جذاب و مورد علاقه برای زبان آموزان، پرسش هایی برای ایجاد تعامل بین زبان آموزان و ایجاد فرصت هایی برای ارائه یافته ها و آموزش های خود در بخش مکالمه، از دیگر ویژگی های آموزشی در این بخش است. سطح های مختلف مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File با ایجاد انگیزه بین زبان آموزان سعی کرده است اعتماد به نفس آن ها را در ایجاد ارتباط با دیگران افزایش دهد. برای رسیدن به این هدف لازم است که از آموزش های مکمل در زمینه های واژگان، تلفظ و دستور زبان به خوبی استفاده شود.

آموزش مهارت های Listening (شنیداری) از دیگر بخش های مهم درسنامه های کتاب امریکن انگلیش فایل

برای یک زبان آموز لازم است که هرچه بیشتر خود را در معرض فعالیت های شنیداری قرار دهد. استفاده از کتاب های صوتی و بخش های شنیداری که در سی دی همراه کتاب های American English File در نظر گرفته شده است یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای افزیش مهارت ها در زمینه شنیدار انجام شود. زبان آموزان مبتدی می توانند اعتماد به نفس خود را با گوش دادن به گفته ها و داستان های ساده افزایش دهند. آموزش در این بخش از کتاب بر اساس قرار دادن دانش آموز در موقعیت های سرگرم کننده و استفاده از مطالب آموزشی با موضوعاتی از دنیای پیرامون خودمان صورت گرفته است. در آموزش های شنیداری طیف گسترده ای از صدا ها و لهجه های گوناگون در نظر گرفته شده است که تمانی آن ها برای زبان آموزان مبتدی قابل درک هستند.

آموزش ها در بخش مربوط به Reading (خواندن)

زبان آموزان برای پیشرفت در مهارت خواندن لازم است که به خوبی با متن های در نظر گرفته شده آشنا شوند و کوچکترین بخش های هر یک از جملات را نیز مورد مطالعه قرار دهند. لازم است که کلمات ناشخناخته در هر متن یادداشت شود و با بررسی معنی دقیق آن دوباره مورد بررسی قرار گیرد. زبان آموزان در مدرسه و یا شرایط کاری به تسلط بر مهارت خواندن نیاز خوهاند داشت. مجموعه حاضر با استفاده از متون درک مطلب که موضوعات آن مطابق با مباحث روزنامه ها، مقالات آموزشی و سایت های خبری می باشد آموزش های کاربردی در این بخش ارائه داده است.

بخش نوشتار از دیگر مهارت های چهارگانه ارائه شده در مجموعه کتاب های امریکن انگلیش فایل American English File

رشد اینترنت و مکاتبات ایمیلی به این معناست که نیاز مردم به مروادات نوشتاری روز به روز در حال افزایش است. برای موفقیت در بخش نوشتار زبان انگلیسی لازم است که از ابزارهای لازم به خوبی استفاده شود. کتاب های امرکین انگلیش فایل با تلفیق آموزش های دستوری و آموزش استفاده از کلمات با استفاده از یادگیری ساختار صحیح جملات، به افزایش مهارت های زبان آموزان در این بخش پرداخته است. کتاب American File با ایجاد تجربه های شخصی و تجاری دانش آموزانی که تحت آموزش زبان انگلیسی با این دوره آموزشی می باشند را برای موفقیت در نوشتار آماده می کند. مطالب این بخش نیز از شبکه های اجتماعی بدست آمده است.

مروری کلی بر ویژگی های این دوره آموزشی

  • آموزش منظم دستور زبان، لغات و تلفظ
  • ایجاد انگیزه و استفاده از مثال های و تمارین برای درک بهتر مطالب
  • ایجاد امکان بررسی میزان پیشرفت تحصیلی با آزمون های دوره ای

در کتاب امریکن انگلیش فایل سعی شده است آموزش ها به صورت کاربری و با ارئه مطالب که برای زبان آموزان جذاب است ارائه شود. هر کدام از ویرایش های دوم و سوم این مجموعه سعی خود را برای تحقق این موضوع به کار گرفته اند. در جدیدترین ویرایش این دوره با بروز شدن مطالب و بخش های مختلف درسنامه ها و استفاده از تمارین آنلاین فرصت بیشتری برای یادگیری کاربردی زبان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. آموزش در درسنامه ها به دو بخش تقسیم می شود. در صفحه ای که مقابل دست چپ قرار می گیرد مباحث سه گانه تلفظ، واژگان و دستور زبان بررسی شده است و در صفحه سمت راست نحوه به کارگیری از این ویژگی ها با استفاده تمارین توضیح داده شده است.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا