مجموعه کتاب های آموزش آلمانیمعرفی کتاب

کتاب Menschen

کتاب Menschen

کتاب Menschen از مجموعه های شناخته شده برای یادگیری زبان آلمانی است که در حال حاضر در مؤسسات و آموزشگاه های بسیاری تدریس می گردد. همچنین زبان آموزان بسیاری هستند که از کتاب منشن به عنوان مجموعه ای خودآموز برای افزایش مهارت های خود بهره می برند. در این مقاله قصد داریم که این کتاب آموزش زبان آلمانی که توسط انتشارات معتبر Hueber منتشر گردیده را به طور کامل برای شما عزیران تشریح کنیم تا بیشتر با محتویات این دوره آموزشی آشنا شوید. زبان مادری بیش از 120 میلیون نفر از مردم دنیا آلمانی است. این زبان در درجه اول در کشورهای آلمان، اتریش، بخش های عمده ای از سوییس، لیشتن شتاین، لوکزامبورگ و جنوب ایالت تیرول ایتالیا و همینطور بخش هایی از برخی کشورهای اروپای شرقی صحبت می شود. زبان آلمانی، به قولی سومین زبان خارجی محبوب برای فراگیری در سطح دنیا و دومین در اروپاست.

برای خرید مجموعه کتاب های کامل و سطح بندی شده حاضر به همراه 50% تخفیف کلیک کنید

چنانچه به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید به زودی متوجه خواهید شد که شباهت های جالب توجهی بین زبان آلمانی و انگلیسی وجود دارد. همچنین خواهید دید که یادگیری آلمانی برای شما آسان تر از افراد دیگر است. دوره آموزشی که در این مقاله قصد معرفی آن به شما را داریم از دوره های آموزشی استاندارد می باشد که نسبت به دیگر مجموعه های آموزشی توانسته طرفداران بیشتری جذب کند. دلیل این موضوع را هم می توان انساجم مباحث آموزشی، رعایت اصل سادگی در آموزش، آموزش کاربردی و جامعیت در بیان موضوعات در مباحث گوناگون نظیر: گرامر و دستور زبان، آموزش لغات، بخش شنیداری، گفتار و نوشتار عنوان کرد. کتاب منشن برای افراد مبتدی یا کسانی که آشنایی اندکی با ساختار زبان آلمانی دارند، با ارائه برنامه های مناسب و آموزش های حرفه ای برای افزایش مهارت ها مناسب است.

کتاب منشن قابل استفاده به صورت خودآموز

همان طور که گفته شد آموزش به صورت خود آموز از ویژگی های کاربردی این مجموعه بشمار می رود. اهمیت این موضوع آنجایی مشخص می شود که برای ثبت نام به موسسات زبان آلمانی مراجعه کنید و باتوجه به اینکه متقضیان یادگیری زبان آلمانی در سال های اخیر افزایش یافته، نوبت برای ثبت نام شاید چند ماهی برای شما به تعویق بیفتد، اینجاست که تصمیم برای یادگیری به صورت خودآموز گزینه مناسب تری خواهد بود. از دیگر مزایای این کتاب تریتب قرارگیری مطالب در بخشهای مختلف آن است که بنا به نیاز خواننده در نظر گرفته شده و مطالب به صورت زنجیروار به هم متصل بوده و خواننده می تواند به راحتی مطالب را به ذهن سپرده و نیاز های خود را در بخش های مختلف گفتاری شنیداری خواندن و نوشتن بر طرف نماید.

ارائه دستور زبان

همان طور که می دانید دستور زبان از بخش های اصلی یادگیری هر زبانی بشمار می رود. کتاب Menschen دستور زبان آلمانی را به صورت ساده و از پایه و با مثال های شفاف به زبان آموزان ارائه می کند. ارائه مطالب دستوری به صورت کاملا مرتبط با یکدیگر بوده و از ساده به دشوار سرازیر می شود. مطالب دستوری هر فصل در کتاب منشن به صورت سطح بندی شده می باشد و شامل مطالب زیر است.

 • متن
 • لغات متن
 • نکات گرامری
 • مکالمات روزمره
 • لغات مربوط به مکالمات روزمره
 • پاسخ تمرینات

شاید یادگیری زبان آلمانی در ابتدا دشوار به نظر برسد در ارتباط با این موضوع باید عنوان کرد درست است که یادگیری این زبان با دشواری هایی همراه است اما لذتی که پس از یادگیری احساس خواهید کرد ارزش تحمل سختی های این مسیر را دارد. اگر دوره یادگیری خود را به صورت اصولی آغاز نمائید سرعت پیشرفتتان نیز با شیب ملایمی افزایش خواهد یافت. مجموعه آرکان با فراهم نمودن امکان خرید کتاب آلمانی برای علاقه مندان به یادگیری این زبان امیدوار است گامی در جهت افزایش توانایی عزیزان برداشته باشد برای خرید کتاب Menschen می توانید از انتهای صفحه اقدام نمائید. در ادامه به آشنایی با سطوح این دوره آموزش زبان آلمانی می پردازیم.

سطوح کتاب Menschen

کتاب منشن سطح اول
منشن A1.1

کتاب منشن مجموعه ای کامل را در اختیار زبان آموزان از سطوح سطوح مبتدی تا پیشرفته قرار می دهد. اولین سطح این دوره که برای زبان آموزان مبتدی طراحی شده است Menschen a1.1 نام دارد. این سطح زبان آموزان را با نکات پایه ای در دستور زبان و لغات ساده و ابتدایی آشنا می کند. این مجموعه که شامل دو کتاب به صورت مجزا شامل کتاب دانش آموز و کتاب کار می باشد دید کلی را برای زبان آموزان نسبت به مسیری که پیش رو دارند ایجاد می کند. آموزش های گام به گام و تمارین کاربردی پس از هر درسنامه از ویژگی های سطح اول این دوره آموزش زبان آلمانی بشمار می رود. همچنین در آموزش ها سعی شده از تصاویر جذاب و متنوع استفاده گردد تا میل به یادگیری در زبان آموزان افزایش یابد.

سطح A1.2 کتاب منشن

 کتاب Mensche A1.2
Menschen A1.2

پس از پایان سطح اول به سطح A1.2 می رسیم مطالب این سطح نیز در ادامه سطح اول تدوین شده اند، حال در این سطح آموزش ها حرفه ای تر شده و با نکات دستوری بیشتری آشنا خواهیم شد. تمامی مطالب سطوح مختلف کتاب به صورت زنجیروار به هم متصل شده اند. در این فصل مطالبی همچون فعل در آلمانی، زمان حال، صرف فعل در زمان حال، ضمایر شخصی مفرد، صرف افعال باقاعده در زمان، اسم و حروف اضافه آشنا می شویم. ضمایر نیز از دیگر بخش های مهم این سطح از کتاب Menschen را شکل می دهد. ضمایر شخصی مفرد و جمع، کلمات منفی کننده nicht، عنوان مشاغل و حروف اضافه als, bei و in برای بیان شغل و محل کار و همچنین آشنایی با اعداد به زبان آلمانی نیز از دیگر بخش های این کتاب به شمار می رود.

سطح A2.1

کتاب منشن A2.1
منشن a2.1

با به پایان رساندن سطح A1.2 نیمی از راه یادگیری در سطح A را پشت سر گذاشته اید. سطح A2.1 نیز با در نظر گرفتن متن های استاندارد به افزایش توانایی زبان آموزان در بخش های خواندن و نوشتن می پردازد نکات گرامی هم که پایه ثابت تمامی سطوح دوره آموزشی منشن است. در این فصل نیز نکات پیشرفته تری در مورد دستور زبان در اختیار شما قرار می گیرد. در این سطح از کتاب منشن با جمله های خبری، جمله سوالی تصمیمی و جمله سوالی توضیحی، کلمات aber و und، حذف به قرینه لفظی، کلمه doch در جواب سوال منفی آشنا می شویم. حروف تعریف معین، جنسیت اسامی، ضمایر er, sie و es ، تشخیص جنسیت اسامی و همچنین آشنایی با اعداد از 100 تا 1000 نیز از دیگر بخش های این سطح به شمار می رود.

سطح A2.2

کتاب Mensche a2.2
Mensche A2.2

سطح A2.2 آخرین سطح از بخش A کتاب Menschen بشمار می رود. موضوعات دستوری نظیر افعال مدال، حروف تعریف منفی کننده keine/kein، فرق man و Mann، تغییر مصوت در افعال بی قاعده، تفاوت mochten و mogen، افعال جدا شدنی از جمله گرامر های این سطح را تشکیل می دهد. در بخش واژگان نیز سعی شده است با استفاده از متونی با موضوعات روز و جذاب برای زبان آموزان به افزایش مهارت ها در این بخش پرداخته شود. در این متون سعی شده است از واژگانی که در مکالمات روزمره بیشتر استفاده می شود بهره گرفته شود تا زبان آموزان با لغات ضروری و پرکاربرد اشنا شوند.

سطح B1.1 از کتاب Menschen

کتاب Menschen B1.1
Menschen B1.1

با وارد شدن به سطح B1.1 گام بزرگی را در یادگیری زبان آلمانی برداشته اید. نکاتی نظیر: صفت در قالب اسم، صرف پرتریتوم، ضمایر موصولی، ضمایر موصولی با حرف اضافه همراه با آکوازیتو و داتیو، حروف ربط، زمان آینده، کاربرد های مختلف فوتور Futur و همچنین جملات شرطی از مهم ترین بخش های این سطح از کتاب منشن بشمار می رود. در ادامه نیز با ساختار های مصدری، جملات استدلالی، حروف ربط زمانی و صفات تفضیلی عالی آشنا می شویم. باید دقت داشت که این سطح برای زبان آموزان پیشرفته در نظر گرفته شده است برای مطالعه این سطح لازم است که با کتاب های سطح A بخوبی آشنا باشید و نکات گرامی آن را درک کرده باشید.

سطح B1.2

سطح B1.2 آخرین کتاب از دوره آموزشی کتاب Menschen بشمار می آید با به پایان رساندن این مجموعه در سطح مناسبی از یادگری زبان آلمانی قرار خواهید گرفت. همان طور که می دانید سی دی همراه با هر یک از سطوح کتاب برای تقویت مهارت های شنیداری قرار گرفته شده است. لازم است که از منابع صوتی به خوبی برای تقویت مهارت های خود استفاده نمائید. سی دی همراه با این سطح نیز کاملا بر اساس آموزش های داده شده در این کتاب تدوین شده است. و می توانید پس از پایان رساندن هر درسنامه از سطح B1.2، به فایل صوتی آن درسنامه مراجعه کنید و نکات لازم برای هر بخش را که جهت تقویت مهارت شنیداری مفید است استخراج نمائید. با به پایان رساندن این دوره آموزشی می توانید از دوره های تکمیلی که در ادامه معرفی می کنیم برای افزایش مهارت های خود استفاده کنید.

کتاب Sicher

 

کتاب Sicher دوره آموزشی پیشرفته زبان آلمانی است که برای مطالعه این مجموعه لازم است که دوره کامل منشن را مطالعه کرده باشید و یا بر مطالب آن مسلط باشید. این مجموعه نیز توسط انتشارات Hueber منتشر گردیده است. این مجموعه پنج سطحی از دو بخش B  و C تشکیل شده است که بخش B به سه سطح و بخش C به دو سطح تقسیم می شود. در این مجموعه با نکات گرامری پیشرفته نظیر: حروف ربط دوقسمتی، میتلفلد در جمله، مکمل ها، مجهول وضعیتی، نحوه واژه سازی، بیان علت، کلمات ارجاع دهنده در متن و جملات شرطی بدون حرف ربط آشنا می شویم. جملات پیرو با dass و جملات مشابه آن ها، حروف ربط زمانی، تبدیل حرف ربط زمانی به حرف اضافه زمانی نیز از موضوعاتی است که در سطوح پیشرفته تر این مجموعه با آن ها مواجه خواهیم شد.

خرید کتاب Menschen در فروشگاه کتاب آرکان

امکان تهیه مجموعه کتاب منشن در فروشگاه کتاب آرکان و به همراه تخفیف و با کیفیت مناسب فراهم شده است برای تهیه مجموعه کامل و یا سطوح دلخواه می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه در نظر گرفته شده در بالا علاوه بر آشنایی کامل با موضوعات هر سطح، در صورت تمایل مجموعه مورد نظر خود را تهیه نمائید.

معرفی کتاب های کمک آموزشی در نظر گرفته شده برای سطوح مختلف کتاب های منشن ( کتاب Menschen)

از آن جایی که مجموعه کتاب های منشن جزء شناخته شده ترین متدهای آموزش زبان آلمانی به شمار می رود، از این رو استفاده از این مجموعه اموزشی نیز بسیار بیشتر از سایر کتاب ها می باشد. همان طور که اشاره شد، این مجموعه در آموزشگاه های معتبر آموزش زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد، از طرفی با معرفی گسترده این مجموعه توسط اساتید، هر روزه بر تعداد کسانی که به صورت خوداموز شروع به یادیگری زبان آلمانی می نماید با استفاده از این متد در حال افزایش است. در حال حاضر برای تمامی سطوح این مجموعه کتابهایی برای نوآموزان و یا افرادی که وقت کمتری را برای مطالعه تمامی نکات آموزشی کتاب Menschen را دارند، در نظر گرفته شده است.

این مجموعه های کمک آموزشی با تفکیک هر یک از بخش های دستور زبان و واژگان سطوح مختلف منشن، سعی نموده اند با ترجمه دقیق نکات گرامری و لغات بکار رفته در سطوح مختلف به زبان فارسی، یادگیری را برای زبان آموزان آسان نمایند. این موضوع برای افرادی که به تازگی شروع به یادگیری زبان آلمانی نموده اند، بسیار کاربردی می باشد. در ادامه با کتاب های مختلفی که برای سطوح مختلف در نظر گرفته شده است آشنا خواهیم شد.

دستور زبان A1 تالیف محمود رضا ولی خانی

کتاب دستور زبان Menschen A1 به تالیف محمود رضا ولی خانی به صورت کامل به مباحث دستوری کتاب منشن A1 پرداخته است. این مجموعه با ترجمه دستور زبان سطح A1 به زبان فارسی برای کمک به استخراج دقیق نکات گرامری توسط زبان آموزان تازه کار در نظر رگفته شده است. زبان آموزی که به تازگی یادگیری زبان آلمانی را شروع کرده است، طبیعتا در برخی از نکات دستوری در ابتدای کار دچار اشکالاتی خواهد بود. از آن جایی که در کتاب اصلی دسترسی به ترجمه مباحث مطرح شده وجود ندارد، این کتاب کمک آموزشی می تواند مفید واقع گردد. از برخی از نکات مثبت این کتاب می توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • ارائه تمارین و مثال های تکمیلی برای درک بهتر مباحث گرامری.
 • آموزش نکات دستوری مقدماتی نظیر: جنسیت اسامی، حروف تعریف معین، آشنایی با سوالی کردن جملات و …
 • مثال های حل شده بعد از هر درسنامه.
 • آموزش نکات گرامری در قالب بیست و چهار فصل مرتبط، با توجه به ترتیب بیان مطالب در کتاب اصلی.
 • مناسب برای زبان آموزان شاغلی که وقت کافی برای مطالعه تمامی نکات دستوری کتاب اصلی را ندارند.
 • کمک به اساتید برای آموزش  و تمارین تکمیلی در خارج از زمان کلاس.
 • مناسب برای زبان آموزانی که در حال مطالعه سطوح A1.1 و A2.2 هستند و یا این کتاب ها را به پایان رسانده اند.

واژه نامه سطح A1 کتاب Menschen

واژه نامه A1 نیز به آشنایی با لغات سطح A1.1 و A1.2 و ارائه ترجمه های فارسی این سطوح می پردازد. در ابتدای یادگیری زبان قطعا با متن هایی روبرو خواهید شد که معانی برخی از کلمات آن برای شما نامفهوم است. در این صورت استفاده از مجموعه کمک آموزشی حاضر می تواند موثر باشد. در ضمن در اختیار داشتن معانی صحیح لغات می تواند به روند پیشرفت زبان آموزان سرعت بخشد. از این رو زبان آموزان شاغل و یا خودآموز می توانند بهره بیشتری از این مجموعه کمک آموزشی ببرند. مولف کتاب حاضر، خود از اساتید زبان آلمانی است که سال هاست در زمینه تدریس و تالیف کتاب های آموزش آلمانی فعالیت داشته است. برخی از ویزگی های کتاب حاضر:

 • استخراج تمای لغات کتاب منشن A1.1 و A1.2
 • ارائه فونتیک های لغات
 • استفاده از وازگان در قالب جملات تمرینی برای آشنایی با کاربرد دقیق آن ها
 • سی دی صوتی برای بخش فونتیک و بخش شنیدار

دستور زبان سطح A2

دستور زبان سطح A2 برای زبان آموزانی در نظر گرفته شده است که در حال مطالعه سطح A2.1 و یا A2.2 می باشند. این مجموعه نیز همانند سطح قبلی خود به ترجمه گرامر کامل سطح A2 پرداخته است. در این سطح نیز استفاده از تمارین و مثال های کاربردی از ویزگی های بارز این مجموعه به شمار می آید. سطح A2 برای زبان آموزانی در نظر گرفته شده است که با مطالعه سطح قبلی به آشنایی مناسبی از مباحث دستوری رسیده اند. این مجموع نیز از 24 فصل تشکیل شده است. که مطالب آن باتوجه به ترتیب ارائه شده در کتاب Menschen قرار گرفته شده اند. از مطالبی که در این کتاب به آن پرداخته شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موضوعات مربوط به صرف صفت
 • آشنایی با حروف اضافه
 • ضمایر ملکی مفرد و جمع
 • انواع حروف ربط و …

واژه نامه سطح A2 کتاب منشن

این مجموعه نیز به ترجمه واژگان سطح A2.1 و A2.2 پرداخته است. از جمله نکات اصلی در این سطح می توان به ارائه جدول مفصلی برای بخش آوا شناسی اشاره نمود. آشنایی با آوا شناسی نقش بسیار مهمی در ادای درست کلمه و بخاطر سپاری درست آن خواد داشت. از این رو این بخش می تواند برای زبان آموزان کاربردی واقع شود. همچنین سی دی صوتی برای بخش آوا شناسی نیز همراه این مجموعه قرار گرفته شده است. علاوه بر کتاب های معرفی شده، مجموعه کتاب هایی تکمیلی برای تمارین بیشتر در زمینه دستور زبان و وازگان نیز در نظر گرفته شده است. برای مشاهده تمامی کتاب های کمک آموزشی مرتبط با کتاب Menschen و سایر کتاب های کمک آموزشی زبان آلمانی روی لینک زیر کلیک کنید.

مجموعه کتاب های کمک آموزشی زبان آلمانی تالیف محمود رضا ولی خانی

زبان آموزان مبتدی چگونه از کتاب منشن Menschen استفاده نمایند؟

اگر جزء آن دسته از زبان آموزانی باشید که قصد دارید این دوره را از سطح ابتدایی مطالعه کنید و همچنین اگر جزء آن دسته از زبان آموزان علاقهم مند به مطالعه خودآموز هستید بهتر است از کتاب های تکمیلی که مخصوصا برای زبان آموزان ایرانی در نظر گرفته شده است به همراه کتاب اصلی استفاده کنید. برای مطالعه سطح A1 پیشنهاد ما استفاده از ترجمه فارسی کتاب منشن Menschen A1.1 است. این کتاب همان طور که از نامش پیداست برای ترجمه تمارین و مباحث کتاب Menschen A1.1 در نظر گرفته شده است و زبان آموزان مبتدی می توانند در صورت بروز مشکل برای درک برخی از مفاهیم با مراجعه به این کتاب مشکل خود را برطرف نمایند.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا