آموزش زبان آلمانیمعرفی کتاب

کتاب Menschen A1.1

خرید کتاب Menschen A1.1 سطح اول از دوره آموزشی زبان آلمانی از مجموعه ای به همین نام (Menschen) در مجموعه آرکان و برای زبان آموزان آلمانی فراهم شده است. زبان را می توان ابزار برقراری ارتباط کلامی دانست،هرچند که این کلیشه چندان دور از واقع نیست و اصلی ترین کاربرد زبان همانا برقراری ارتباط است، اما تنها کاربرد زبان در برقراری ارتباط خلاصه نمی شود. با کمک زبان می توان اندیشه های خود را بازگفت، می توان زیبایی را توصیف کرد، می توان اندیشه های دگرگون را به هم نزدیک کرد. اما آن چه از نگاه زبان آموز و آموزگار زبان اهمیت می یابد، همان اصلی ترین و اصیل ترین کاربرد این ابزار، یعنی برقراری ارتباط می باشد. یعنی ما زبان را برای ایجاد و حفظ ارتباط می خواهیم .

مجموعه کتاب Menschen در رسیدن به این هدف زبان آموزان را یاری خواهد نمود. سطح اول این مجموعه آموزشی درسنامه هایی سطح بندی شده که شامل تمامی موارد آموزشی مهم نظیر موضوعات خواندن، نوشتن، لغات و دستور زبان می باشد را ارائه می کند. فایل صوتی همراه این مجموعه نیز منبع کاملا مناسبی را برای تسلط هرچه بیشتر بر مهارت های شنیداری در اختیار زبان اموز قرار می دهد. همچنین تمارین مربوط به تلفظ نیز در سی دی همراه این کتاب اورده شده اند که به درک بیشتر لغات و وازگان به کار رفته کمک شایانی خواهد نمود. استفاده از تصاویر برای اموزش نیز از دیگر نکاتی است که برای افزایش درک مطالب در این مجموعه اموزشی از آن بهره گرفته شده است.

کتاب Menschen A1.1 مناسب برای یادگیری دستور زبان آلمانی از پایه

یکی از ارکان یادگیری هر زبانی توجه کامل به نکات گرامی و دستوری می باشد که این کتاب آموزش زبان آلمانی سعی کرده به دقت و پله پله زبان آموزان را با این مبحث آشنا کند. دوره های آموزشی زیادی برای یادگیری زبان آلمانی و به خصوص دستور زبان منتشر شده است اما اکثر آن ها عموما فهرستی از قواعد دستوری را ارائه می دهند، و تعداد کمی، نگرش آموزشی و با توجه به نکات ریز را در دستور کار خود قرار داده اند این موضوع تفاوت عمده کتاب منشن را با سایر دوره ها رقم می زند.

در سطح اول کتاب Menschen با نکات پایه در دستور زبان آشنا می شویم. لازم است که آموزش ها در این کتاب به دقت پیگیری شود زیرا این آموزش ها زیربنای اصلی دوره یادگیری زبان آموزان را شکل می دهند و در صورت تسلط بر موارد مطرح شده در این سطح مسیر یادگیری نکات پیچیده تر در سطوح بعدی هموار می شود. از جمله نکات دستوری که در این سطح ارائه می شود می توان به نکات زیر اشاره نمود. همچنین برای خرید کتاب Menschen A1.1 در فروشگاه کتاب آرکان می توانید به انتهای صفحه مراجعه نمائید.

  • فعل در زبان آلمانی
  • زمان حال
  • صرف فعل در زمان حال
  • ضمایر شخصی مفرد
  • صرف افعال باقاعده در زمان حال
  • اسم
  • حرف اضافه aus
  • ضمیر es برای گفت و گو در مورد هوا
  • جهت های جغرافیایی

 

 

بخش مکالمه در سطح اول کتاب Menschen

برای آموزش در این بخش سعی شده است از متون جذاب برای جذب هرچه بیشتر زبان آموزان و برای جلوگیری از خستگی استفاده شود. موضوعاتی از جمله: سلام احوال پرسی، خانواده، خرید کردن، وسایل نقلیه و خیلی از موضوعات دیگر برای متن ها استفاده شده اند. همچنین سعی شده است در متن های بکار رفته از واژگانی استفاده شود که در مکالمات روزمره رایج تر بوده و به این نحو زبان آموزان با کلمات ضروری بیشتری آشنا خواهند گردید. همچنین آشنایی با عبارت های رایج زبان آلمانی از دیگر ویژگی های این بخش از کتاب Menschen A1.1 بشمار می رود. آشنایی با این عبارت ها به زبان آموزان کمک می کند تا در درک مطالب و در آزمون های مختلف بتوانند با سرعت بیشتر متن ها را مطالعه کرده و مفهوم کلی عبارت ها را متوجه شوند.

مطالب کتاب Menschen A1.1

سطح اول کتاب کار مجموعه منشن از 12 بخش کلی تشکیل شده است. در بخش اول با عنوان “سلام من نیکول هستم” با آموزش های پایه ای سعی شده است که زبان آموزان مبتدی هرچه بیشتر با دنیای یادگیری زبان آلمانی آشنا شوند. در قسمت بعدی از بخش اول، آموزش هایی برای مهارت شنیداری (Training: Hören) در نظر گرفته شده است. در ادامه نیز آموزش تلفظ و همچنین تست ها و تمارین مربوط به درسنامه بخش اول از مهم ترین موضوعات ارائه شده می باشد. ارائه واژگان کاربردی آخرین بحث ارائه شده در این بخش است. در بخش دوم با عنوان “من یک روزنامه نگار هستم” روند آموزشی در بخش اول تکرار شده است یعنی ابتدا آموزش نکات دستوری و سپس تمارین برای بخش شنیداری و آموزش تلفظ در نظر گرفته شده است.

در بخش سوم با عنوان “این مادر من است” علاوه بر نکاتی که در بخش های قبلی عنوان شده بود قسمت های جدیدی نیز اضافه شده است. در این بخش ها با اضافه شدن قسمت هایی با عنوان ایستگاه تکرار، تمارین بیشتر برای بخش های واژگان و دستور زبان قرار گرفته شده. بعد از پایان این مباحث، بخشی با عنوان ارزیابی قرار داده شده که به زبان آموزان با ارائه نمونه سوالاتی از بخش اول تا پایان بخش سوم کمک می کند روند پیشرفت خود را ارزیابی کنند و در بخش هایی که احساس ضعف بیشتری احساس می شود با تمرین و تکرار نقص های احتمالی بر طرف شود. در واقع کتاب Menschen A1.1 پس از هر سه بخش، آزمون ارزیابی قرار داده شده است که زبان آموز با تکرار و تمرین بیشتر راحت تر بتواند به درک مطالب آموخته شده بپردازد.

خرید کتاب Menschen A1.1 در فروشگاه کتاب آرکان

در انتها می توان عنوان کرد که سطح اول این دوره آموزشی گام بزرگی برای یادگیری زبانی سخت و البته دوست داشتنی می باشد که تمام ابزار های لازم را برای پیشرفت برای شما فراهم می کند و باقی مسیر به کوشش و پشتکار شما بستگی دارد. برای خرید کتاب Menschen A1.1 می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر اقدام نمائید. لازم به ذکر است که فروشگاه کتاب آرکان سعی نموده است بهترین کیفیت چاپی را برای زبان آموزان و با تخفیف ویژه فراهم نماید. امیدواریم که گامی هرچند کوچک در جهت افزایش توانایی های علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی برداشته باشیم.

مشاهده و خرید کتاب حاضر به همراه 50% تخفیف

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا