آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

کتاب های World English ورلد انگلیش معرفی و خرید

معرفی و خرید کتاب های World English ورلد انگلیش

به بخش معرفی مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش خوش آمدید. امروزه یادگیری زبان انگلیسی از طریق راه های مختلفی امکان پذیر است که یادگیری به وسیله کتاب های سطح بندی شده از متداول ترین آن هاست. دوره های آموزشی زیادی برای کمک به زبان آموزان و معلمین در کلاس درس در نظر گرفته شده است که هر یک بر اساس اهداف آموزشی مختلفی تدوین شده اند. برخی از این کتاب های آموزشی بر روی یک مهارت خاص زبانی تمرکز دارند و برخی از متد های آموزشی تمامی امکانات مورد نیاز برای پیشرفت زبان آموزان را در قالب درسنامه های سطح بندی شده ارائه می کنند. تعداد این مجموعه های آموزشی آنقدر زیاد شده که حتی انتخاب برای زبان آموزان نیز از بین آن ها دشوار است.

برای مشاهده و خرید مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش

در میان این تعداد کتاب آموزشی که توسط ناشرین مختلف در جهان منتشر شده اند، قصد داریم یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی یعنی مجموعه کتاب های ورلد انگلیش را به علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی معرفی کنیم. این مقاله به صورت جامع برای آشنایی با کتاب های World English و سطوح مختلف آن در نظر گرفته شده است.

در این مقاله با چه موضوعاتی آشنا خواهیم شد؟

  • مقایسه تفاوت کتاب های ورلد انگلیش با سایر کتاب های آموزش زبان
  • آشنایی با اهداف آموزشی این مجموعه
  • آشنایی با سطوح و ویرایش های مختلف World English

کتاب های World English ورلد انگلیش از بهترین مجموعه های آموزشی زبان انگلیسی

همان طور که گفته شد مجموعه های آموزشی زیادی برای فراگیری انگلیسی در نظر گرفته شده است. اما قطعا کتاب حاضر با امکاناتی که در اختیار معلمین و زبان آموزان قرار می دهد، می تواند یکی از انتخاب های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. این مجموعه برای آموزش چهار مهارت اصلی زبان در نظر گرفته شده است. کتاب های زیادی به آموزش مهارت های اصلی زبان پرداخته اند اما ویژگی های خاص این کتاب باعث ایجاد تفاوت هایی شده است. کاربردی ساختن آموزش و آموزش زبان بر اساس مهارت های ارتباطی جمعی از مهم ترین ویژگی های مجموعه کتاب های کتاب های World English ورلد انگلیش می باشد.

این آموزش کاربردی که یکی از مهم ترین ویژگی های آن تمرکز بر روی اصلی ترین مهارت زبان یعنی مکالمه است، با استفاده از ویدئو ها، تصاویر، و بخش های صوتی جذاب ممکن شده است. اما مطالبی که در این کتاب از آن استفاده شده اند شامل چه موضوعاتی می شوند؟ بهره گیری از مستندهای نشنال جئوگرافیک و همین طور سخنرانی های TED از مهمترین بخش های محتوایی این مجموعه جذاب را تشکیل می دهد.

آشنایی با اهداف آموزشی این مجموعه محبوب

کتاب های World English ورلد انگلیش که توسط National Geographic ارائه شده هدف آن آموزش زبان، با ایجاد و گسترش مهارت های ارتباطی است. نویسندگان این مجموعه معتقدند هرچه ارتباط زبان آموزان با یکدیگر افزایش یابد، قدرت استفاده از مهارت های زبانی نظیر مکالمه نیز افزایش پیدا می کند. در واقع می توان گفت هدف این مجموعه اتصال دانشجویان و زبان آموزان از طریق تمارین دو و یاچندنفره می باشد. این نوع آموزش بسیار مفید تر از ارائه ساده محتوا خواهد بود. این نوع آموزش از طریق محتوای ویدئویی، تصاویر باکیفیت و بیان داستان های جذاب صورت می گیرد تا به زبان آموزان این انگیزه را دهد که با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

درسنامه کتاب های ورلد انگلیش

کتاب های World English ورلد انگلیش ، آشنایی با امکانات آموزشی

این کتاب آموزش مهارت های زبانی را از طریق سی دی و و دسترسی به تمارین آنلاین ممکن ساخته است. هر یک از درسنامه های این مجموعه به دوازده واحد با اهداف مشخص در زمینه های دستور زبان، واژگان، گوش دادن، تلفظ، خواندن و نوشتن به علاوه بخش های ویدئویی از تد تالک و نشنال جئوگرافیک تقسیم شده است. این کتاب که یک مجموعه آموزشی برای زبان آموان مبتدی و متوسط رو به بالا است. با وجود تصاویر تمام صفحه باکیفیت و استفاده از رنگ های مختلف و روشن و موضوعات متناسب با سنین مختلف مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش استفاده از این مجموعه برای زبان آموزان با سنین مختلف امکان پذیر شده است.

همان طور که گفته شد در این مجموعه مباحث گرامری به صورت سطح بندی ارائه شده و احتیاجات زبان آموزان برای یادگیری این مهارت برطرف خواهد شد با این حال در صورت نیاز می توان در کنار مطالعه ورلد انگلیش از کتاب های مختص یادگیری مهارت گرامر نظیر کتاب های Grammar In Use بهره گرفته شود. کتاب های ورلد انگلیش زبان آموزان را قادر می سازد که دربارۀ موضوعات مختلف اظهار نظر کنند و دربارۀ نقاظ عطف زندگی خود صحبت نمایند.

دربارۀ ویرایش های مختلف منتشر شده از این کتاب آموزشی

حالا که درحال آماده سازی این مقاله برای زبان آموزان عزیر هستیم سومین ویرایش از مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش منتشر شده است. این جدیدترین ویرایش مجموعه حاضر است که در نسبت به ویرایش قبلی با تغییرات مثبتی روبرو گردیده است. از جمله بخش های کاربردی که به این ویرایش اضافه شده است می توان به بخشی با عنوان “Myworld” اشاره کرد. این بخش با هدف افزایش تعامل دانش آموزان با یکدیگر و بیان عقیده های خود دربارۀ موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین بخش مربوط به گرامر در این ویرایش گسترش پیدا کرده و تمارین جامع تری در کتاب کار برای آن ارائه گردیده است.

سطح کتاب های World English ورلد انگلیش

این مجموعه به صورت کلی در چهار سطح ارائه شده است. اولین کتاب از این مجموعه با عنوان کتاب World English Intro سطح مقدماتی از این کتاب است که برای زبان آموزان در سطح A1 مناسب می باشد. در این سطح سعی شده است که دانش آموزان با مطالب پایه ای گرامر آشنا شوند. بدون شک یکی از مهم ترین ویژگی های سطوح چهار گانه این مجموعه توانایی جلب توجه زبان آموزان و جذاب بودن یادگیری برای آن هاست. این اتفاق با استفاده از تصاویر با کیفیت آموزشی پیرامون موضوعات مختلف میسر گردیده است. تصاویر استفاده شده در این مجموعه به موضوعات مختلفی مثل مکان های مختلف گردشگری، غذا ها، تکنولوژی و فرهنگ مردمان سرزمین های جهان اختصاص یافته است.

درسنامه های این مجموعه شامل چه مطالبی می شود؟

آشنایی با فرهنگ های متنوع و داستان هایی دربارۀ افسانه های کشورهای مختلف از ویژگی های متن های درنظر گرفته شده برای بخش های مختلف هر درسنامه است. هر درسنامه با تصویر تمام صفحه آغاز می شود که موضوع آن باتوجه به موضوعات مورد نظر درسنامه تطبیق پیدا کرده است. در ادامه سوالات مقدماتی از دانش آموزان مانند: در تصویر چه چیزی می بینید؟ پرسیده می شود. از ویژگی های درسنامه های این مجموعه کاربردی بودن آن است که علاوه بر آشنایی زبان آموزان سراسر جهان با فرهنگ کشور های مختلف، مباحث آموزشی را به جذاب ترین شکل ممکن ارائه می دهد. در نهایت می توان مجموعه کتاب های World English ورلد انگلیش را دوره ای هیجان انگیز توصیف کرد که آموزش را لذت بخش نموده است.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا