آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

کتاب های Speak Now اسپیک نو از منابع مناسب افزایش مهارت های مکالمه

کتاب های Speak Now اسپیک نو از منابع مناسب افزایش مهارت های مکالمه که توسط انتشارات اکسفور منتشر شده است، می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تقویت مهمترین مهارت در زبان انگلیسی یعنی مکالمه باشد. یک زبان آموز از ابتدای شروع یادگیری زبان، همیشه به دنبال پاسخ به این پرسش است که کی می تواند به زبان انگلیسی صحبت کند؟ و چگونه می تواند این مهارت مهم را به نحوی پرورش دهد که در زمان کمتری به قدرت مکالمه دست یابد. پاسخ به این پرسش در گرو دانستن این مسئله است که زبان آموز چه مقدار برای یادگیری خود وقت می گذارد ؟و آیا از منابع سطح بندی شده برای یادگیری اصولی مهارت های زبان استفاده می کند یا خیر. در ادامه با معرفی یکی از بهرین مجموعه هایی که برای یادگیری مکالمه اختصاص یافته است همراه ما باشید.

از مباحث مهمی که در این مقاله به آن پرداخته می شود:

  • آشنایی با مهارت مکالمه، یکی از اصلی ترین مهارت های یادگیری زبان
  • زبان آموزانی که می توانند از این مجموعه استفاده کنند
  • اهداف آموزشی مجموعه کتاب های اسپیک نو Speak Now
  • دربارۀ ناشر مجموعه اسپیک نو
  • آشنایی با سطوح کتاب

برای خرید مجموعه کتاب های Speak Now اسپیک نو روی تصویر زیر کلیک کنید:

معرفی و خرید کتاب های Speak Now اسپیک نو

کتاب های Speak Now اسپیک نو از منابع شناخته شده برای تقویت مهارت مکالمه

مهارت مکالمه از جهت های گوناگون دارای اهمیت است. زبان آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی و به خصوص مهارت مکالمه انگیزه های مختلفی دارند. عده ای برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، عده ای برای موفقیت در آزمون های مختلف و عده ای نیز از روی علاقه به محبوب ترین زبان زنده دنیا به یادگیری انگلیسی روی می آورند. شیوه یادگیری زبان اول (( زبان مادری)) با یادگیری زبان دوم ( زبان بیگانه) تفاوت های زیادی دارد. در یادگیری زبان اول کودکان به تقلید از والدین و دیگر اطرافیان، زبان را فرا می گیرند. آنان یادگیری را از واژه ها و جمله های بسیار ساده و بدون توجه به ساختارهای دستوری شروع می کنند. آنان ممکن است یک کلمه را چندین بار اشتباه تلفظ کنند تا سرانجام به تلفظ درست آن دست یابند.

ولی در یادگیری زبان دوم اطرافیان ما به زبانی که ما می خواهیم آن را یاد بگیریم صحبت نمی کنند. به همین دلیل ما نمی توانیم از آن ها تقلید کرده و اشتباهات خود را بدین ترتیب بر طرف کنیم. به همین دلیل است که استفاده از مجموعه های آموزشی مختص مکالمه نظیر مجموعه کتاب های Speak Now اسپیک نو ضروری می باشد. درسنامه های این کتاب آموزش مکالمه زبان انگلیسی به نحوی تدوین شده است که زبان آموزان از ساده ترین مسائل یادگیری را شروع خواهند نمود. استفاده از کتاب اسپیک نو در کنار سایر مجموعه ها و متد های آموزش زبان انگلیسی نظیر کتاب های سامیت می تواند راه کار مناسبی برای موفقیت هرچه بیشتر، در یادگیری مهارت های مختلف زبان به خصوص مکالمه باشد.

زبان آموزان در چه سطحی می توانند از مجموعه کتاب های Speak Now اسپیک نو استفاده کنند؟

اگر در توانایی استفاده از این مجموعه مردد هستید باید بگوییم که خوشبختانه این کتاب برای زبان آموزان در سطوح مختلف مناسب است. زبان آموزان در هر سطحی می توانند از درسنامه های این کتاب آموزش زبان انگلیسی برای تقویت مهارت مکالمه خود استفاده کنند. همان طور که اشاره شد این مجموعه شامل چهار سطح می باشد. زبان آموزان با سطوح ابتدایی می توانند از کتاب های 1 و 2 این مجموعه استفاده کنند. و برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته نیز کتاب های شماره 3 و 4 در نظر گرفته شده است. البته توصیه مجموعه آکسفورد بر این است که زبان آموزان در هر سطحی بهتر است که این کتاب را از سطح ابتدایی (شماره یک) تا انتها (شماره چهار) مطالعه نمایند.

آشنایی با ویژگی ها و اهداف آموزشی

کتاب های اسپیک نو مجموعه ای استاندارد برای تقویت مهارت های ارتباطی زبان آموزان در کلاس و خارج از آن می باشد. این مجموعه فعالیت های آموزشی مختلفی را برای زبان آموزان در نظر گرفته است که مباحث آن با ویدئو های آموزشی ترکیب شده و پکیج کامل آموزش مکالمه را ارائه می دهد. برای موفقیت زبان آموزان تنها به تمارین موجود در کتاب دانش آموز بسنده نشده است، بلکه تمارین اضافی در بخش کتاب کار برای افزایش یادگیری نیز در نظر گرفته شده است. یادگیری متناسب مهارت های شنیداری، گفتاری و مباحث تلفظ از دیگر ویژگی های کتاب حاضر است. کتاب های Speak Now برای معلمین نیز ابزار ویژه ای را در نظر گرفته است تا بتوانند بر میزان مطالعه و پیشرفت دانش آموزان نظارت داشته باشند.

از دیگر ویژگی های این مجموعه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • فعالیت های مربوط به مکالمه که باعث افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان می گردد.
  • تمارین آنلاین و امکان ظبط مکالمه برای رفع اشکالات.
  • قسمت های ویژه آموزشی برای هر چهار مهارت اصلی.

انتشارات آکسفورد منتشر کننده کتاب های Speak Now اسپیک نو

از دیگر دلایلی که این کتاب به بسیاری از زبان آموزان توصیه می شود، انتشار این کتاب به وسیله آکسفورد بوده است. این موسسه تاکنون کتاب های بسیاری را دز زمینه آموزش زبان انگلیسی برای دانش آموزان سراسر جهان منتشر نموده است. استفاده از اساتید باتجربه برای تالیف کتاب ها از جمله دلایل موفقیت این انتشارات می باشد. متد های آموزشی آکسفورد برای یادگیری مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتار مناسب است. در تالیف هر یک از این کتب آموزشی از بروز ترین تکنیک ها و مباحث بهره گرفته شده است که به زبان آموزان در یادگیری اصولی انگلیسی کمک می کند.

آشنایی با درسنامه های کتاب

همان طور که گفته شد این مجموعه در چهار سطح در نظر گرفته شده است. در درسنامه های این کتاب سعی شده است که مهارت های ارتباطی زبان آموزان به وسیله متن هایی با موضوعات بروز و همچنین تمارین دو و یا چند نفره افزایش یابد. هر درسنامه از سطح های مختلف این کتاب شامل مدل های دو صفحه ای است که به استفاده مهارت مکالمه در فعالیت های روزمره و روابط کاری، دانشجویی و … کمک می کند. مباحث مربوط به تلفظ نیز در سی دی همراه با این مجموعه گنجانده شده است که استفاده از آن بسیار کاربردی خواهد بود. فروشگاه کتاب آرکان با فراهم نمودن امکان خرید کتاب زبان با تخفیف امیدوار است که بتواند گامی در جهت موفقیت زبان آموزان برداشته باشد. مجموعه کتاب های Speak Now اسپیک نو و سایر کتاب های آموزش زبان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا