آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

کتاب آموزش زبان انگلیسی

کتاب آموزش زبان انگلیسی

کتاب آموزش زبان انگلیسی یکی از مهم ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. استفاده از یک منبع خوب برای یادگیری مسیر پیشرفت را برای شما هموار می کند. در این مقاله قصد داریم بهترین مجموعه ها و دوره های آموزشی را به شما معرفی کنیم.

دوره های آموزشی بسیار زیادی برای آموزش زبان انگلیسی منتشر شده اند. البته زبان آموزانی که برای خرید کتاب زبان اقدام می کنند، باید در نظر داشته باشند هر کتابی و هر دوره آموزشی مفید نیست! و ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری را ندارد. از این رو انتخاب دوره آموزشی مناسب، تاثیر بسزایی در روند پیشرفت شما خواهد داشت و در سرعت و کیفیت یادگیری شما کاملا موثر است.

نکاتی برای انتخاب کتاب آموزش زبان انگلیسی مناسب:

نکته اولی که برای خرید کتاب زبان باید در نظر داشته باشید، سطح فعلی شما است. باید مشخص کنید که در چه سطحی از زبان قرار دارید. دوره های آموزشی معمولا سطح بندی های مشخصی برای سطوح مقدماتی تا پیشرفته ر نظر دارند. ابتدا باید با تعیین سطح متوجه شوید که از کدام سطح کتاب، یادگیری را شروع کنید. بعد از اینکه متوجه شدید در چه سطحی قرار دارید وقت آن رسیده که دوره آموزشی خود را شروع کنید.

معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی

اولین دوره آموزشی که یکی از متداول ترین دوره های آموزشی بشمار می رود، کتاب American English File است. این مجموعه از پنج سطح بعلاوه یک سطح مقدماتی ( Starter ) تشکیل شده است. سطوح این کتاب آموزش زبان انگلیسی به صورت کاملا استاندارد تهیه شده، که زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته با توجه به سطح خود می توانند از این دوره آموزشی استفاده کنند.

برای مشاهده کامل سطوح کتاب American English File روی عکس زیر کلیک نمائید.

 

از ویژگی های کتاب American English File می توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • مناسب برای زبان آموزان مبتدی
 • آموزش با زبان ساده و قابل فهم
 • آموزش در قالب درسنامه های سطح بندی شده
 • کتاب کار برای تمارین بیشترجهت تسلط بر درسنامه های ارائه شده.
 • فایل صوتی برای افزایش مهارت های شنیداری

این کتاب آموزش زبان انگلیسی از متداول ترین دوره هایی است که در آموزشگاه های زبان انگلیسی تدریس می شود. امکان استفاده به صورت خودآموز، از دیگر ویژگی های این مجموعه بشمار می رود که باعث شده بسیاری از زبان آموزان این دوره آموزشی را انتخاب کنند. شاید تنها ضعفی که بتوان برای این دوره عنوان کرد، مناسب نبودن برای زبان آموزان پیشرفته می باشد. زیرا آموزش به افراد مبتدی از اهداف این دوره آموزشی بشمار می رود. از این رو بهتر است پس از مطالعۀ کامل سطوح کتاب American English File از دوره های تکمیلی دیگری که در ادامه معرفی می کنیم بهره ببرید.

کتاب Top Notch

از کامل ترین دوره های آموزش زبان انگلیسی می توان به کتاب Top Notch اشاره کرد. این مجموعۀ بسیار کاربردی گام بزرگی برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی بشمار می رود. اگر قصد خرید کتاب زبان برای شروع یادگیری را دارید، پیشنهاد مجموعۀ آرکان به شما، بهره مندی از ویژگی های فوق العادۀ این کتاب آموزش زبان انگلیسی است.

 

ویژگی های کتاب Top Notch

 • استفاده از ویدئوی آموزشی مکالمه محور
 • تمارین متعدد و کاربردی پس از هر درسنامه
 • فایل صوتی برای تقویت مهارت شنیداری
 • آموزش کامل اصول ابتدایی لازم برای یادگیری زبان در قالب دو کتاب Fundamentals A و Fundamentals B

تمرکز این مجموعۀ هشت سطحی بر روی دو مهارت خواندن و شنیدار، مهم ترین ویژگی این کتاب آموزش زبان انگلیسی می باشد که باعث شده بسیاری از زبان آموزان این دوره آموزشی را برای یادگیری انتخاب کنند. فایل های صوتی و تصویری که همراه این مجموعه در نظر گرفته شده، آموزش هایی فوق العاده را ارائه می دهند.

استفاده از کتاب های مکمل نیز در افزایش پیشرفت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. یکی از مهم ترین مهارت ها ، افزایش دایره واژگان می باشد. کتاب 1100 واژه ضروری از معتبرترین منابع برای واژگان می باشد که توسط انتشارات معتبر Barron’s منتشر گردیده است. این مجموعه به زبان فارسی نیز ترجمه گردیده است.

ویژگی های کتاب 1100 واژه ضروری

 • برنامه ریزی روزانه و هفتگی برای مطالعات زبان آموز
 • تخصیص زمان های کوتاه برای هر درسنامه به دلیل جلوگیری از خستگی زبان آموز در حین آموزش.
 • ارائه لوح فشرده واژگان
 • راهنمای معانی واژگان دشوار
 • ارائه پاسخنامه در متن ترجمه
 • تلفظ صحیح بر مبنای فرهنگ آکسفورد
 • ترجمه کامل و دقیق جملات

از دیگر بهترین های کتاب آموزش زبان انگلیسی

کتاب Interchange

از دیگر دوره های مطرح آموزش زبان انگلیسی می توان به دورۀ آموزشی چهار سطحی Interchange اشاره نمود. سطح بتدایی این  دوره Intro نام دارد که مقدمات لازم برای ادامۀ یادگیری را در اختیار شما قرار می دهد. آموزش کامل نکات دستوری در قالب درسنامه های سطح بندی شده از مهم ترین شاخصه های این مجموعه آموزشی بشمار می آید.

برای مشاهده کامل سطوح کتاب Interchange روی عکس زیر کلیک نمائید.

 

ویژگی های کتاب Interchange

 • استفاده از تصاویر جذاب برای لذت بخش نمودن آموزش.
 • فایل صوتی برای افزایش مهارت های شنیداری.
 • آموزش چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدار.
 • ارائه استراتژی برای مطالعه جهت صرف جویی در زمان.

در انتها امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. انتخاب کتاب آموزش زبان انگلیسی مناسب تنها نیمی از راه می باشد، بخش دیگر مسیر، به تلاش، پشتکار و تمارین متعدد شما نیاز دارد تا بتوانید در سطح مناسبی از یادگیری زبان قرار بگیرید. این مقاله در ادامه بروز رسانی خواهد شد  و جدیدترین مجموعه های آموزشی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

منبع: فروشگاه کتاب آرکان

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا