آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

معرفی و خرید کتاب Q Skills for Success

معرفی و خرید کتاب Q Skills for Success

با سلام خدمت کاربران محترم فروشگاه کتاب آرکان، معرفی و امکان خرید کتاب Q Skills for Success در این بخش در نظر گرفته شده است همچنین در این قسمت سعی داریم شما عزیزان را با سطح کتابهای Q Skills for Success آشنا نماییم. علوم آموزش زبان دوم / خارجی در چند دهۀ اخیر، پیشرفت های قابل توجهی داشته است. انواع روش تدریس ها و برنامه های درسی، یکی پس از دیگری مطرح شده اند و هر یک دریچۀ جدید را به روی ما گشوده اند. برای آموزش زبان انگلیسی، ما باید با تمام این روش ها و برنامه ها آشنا باشیم و آن ها را متناسب با نیاز ها و ویژگی های زبان آموزان و شرایط و محیط یادگیری آن ها به کار ببندیم.

امروزه سوال مهم و اساسی ما این نیست که بهترین روش آموزش زبان انگلیسی چیست یا کدام برنامۀ درسی بر تقویت زبان آموزان از همه کارآمد تر است، زیرا یافته های علمی و تجربی نشان می دهند که آموزش موفقیت آموز زبان مستلزم بکارگیری مجموعه ای از اصول، فنون و مهارت ها است که در این بین چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، مکالمه و بخش شنیدار از اهمیت بیشتری برخوردارند. برای خرید کتاب های Q Skills for Success روی دکمه زیر کلیک نمائید.

کتاب های آموزش مهارت های چهارگانه Q Skills for Success

معرفی سطح کتابهای Q Skills for Success

مجموعه کتاب های Q Skills for Success شامل دو بخش می باشد. که هر بخش نیز شش سطح را شامل می گردد. هر یک از بخش های این مجموعه دو مهارت کاربردی را کنار هم و در قالب درسنامه های سطح بندی شده آموزش می دهد. بخش های این مجموعه به قسمت های زیر تقسیم می گردد.

 •  Reading and Writing
 • Listening and Speaking

در ادامه به بررسی هر یک از این چهار مهارت می پردازیم:

 • مهارت خواندن (Reading)

یکی از نیاز های کلیدی زبان آموزان، تقویت مهارت خواندن است. مهارت خواندن، اصلی ترین منبع دریافت اطلاعات می باشد در این زمینه مجموعه کتاب های Q Skills به موارد زیر پرداخته است:

 1. تقویت دامنه واژگان
 2. خواندن با هدف درک مطلب
 3. افزایش تدریجی سرعت خواندن
 4. یادگیری راهبردهای خواندن و تبدیل آن ها به مهارت
 5. ارزیابی مستمر میزان پیشرفت در خواندن
 • بخش نوشتاری (Writing) این کتاب آموزش زبان انگلیسی

در بخش نوشتاری این مجموعه استفاده از موضوعات مختلف و به روز از ویژگی های کاربردی بشمار می رود. مهارت های نوشتاری با استفاده از فعالیت های مختلف و همچنین بصورت آنلاین مورد تحلیل قرار می گیرد. برای تقویت بخش نوشتاری با ارائه مدل های نوشتن و ارائه موضوعات مختلف سعی شده است مهارت های زبان آموزان تقویت گردد.

 • مهارت مکالمه (Speaking)

مهارت مکالمه از مهم ترین مهارت های زبان آموز بشمار می رود که قدرت ایجاد رابطه با دیگران را فراهم می نماید. در این بخش نیز از ابزار های آنلاین استفاده شده است. برای موفقیت در بخش مکالمه امکانی فراهم شده است که با ظبط صدا و ثبت آن بصورت آنلاین به تحلیل مهارت گفتاری شما پرداخته می شود.

 • مهارت شنیدار

برای تقویت مهارت ها در این زمینه از سی دی صوتی همراه با این مجموعه استفاده کنید. در این سی دی همراه، مباحث صوتی تمامی درسنامه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی و خرید کتاب Q Skills for Success

همان طور که گفته شد مجموعه کتاب های Q Skills for Success در دوبخش شش سطحی منتشر گردیده است. که در این قسمت به معرفی سطح کتابهای Q Skills for Success می پردازیم.

کتاب Q Skills for Success Reading and Writing

این بخش از کتاب های Q Skills for Success همان طور که از نامش پیداست برای افزایش مهارت های دانش جویان در بخش های خواندن و نوشتن در نظر گرفته شده است. کتاب Q Skills for Success Reading and Writing 1 سطح ابتدایی این مجموعه می باشد که در این سطح مطالب مقدماتی و گرامر ابتدایی جهت نگارش متون و تحلیل ریدینگ های درسنامه های این کتاب، در دسترس قرار گرفته است.

کتاب Q Skills for Success Reading and Writing 2 دومین سطح از این مجموعه می باشد. درسنامه ها با رویکرد پرسش گرایانه از ویژگی های این مجموعه بشمار می رود. در این سطح نیز برای آموزش ها از موضوعات متنوع و بروز استفاده شده است. هر یک از درسنامه های این سطح شامل باکس هایی برای توضیح گرامر مورد نیاز و همچنین فهرستی از واژگان ضروری و پرکاربرد می باشد.

سطح سوم این مجموعه یعنی کتاب Q Skills for Success Reading and Writing 3 نیز در ادامه سطوح قبلی با ده درسنامه به ارائه مطالب آموزشی پرداخته است. موضوعات درسنامه این سطح کتاب های Q Skills for Success مطابق زیر است:

درسنامه های سطح سوم مجموعه آموزش مهارت های خواندن و نوشتن
 • نظرت در مورد اولین دیدار و تاثیر آن چیست؟
 • چه چیزی باعث ایجاد طعم خوب در غذا می شود؟
 • راه های موفقیت چیست؟
 • چگونه تکنولوژی بر زندگی شما تاثیر گذاشته‌است؟
 • چرا مردم باید به یک دیگر کمک کنند؟
 • و …

کتاب Q Skills for Success Reading and Writing 4 نیز از سطوح متوسط رو به بالا و پیشرفته مجموعه کتاب های Q Skills for Success Reading and Writing بشمار می رود. در این سطح نیز استفاده از ابزار های آنلاین برای سنجش سطح پیشرفت زبان آموزان و همچنین فعالیت های تکمیلی و تست های سطح بندی شده در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

سطح انتهایی بخش خواندن و نوشتن (کتاب Q Skills for Success Reading and Writing 5) برای آن دسته از زبان آموزانی در نظر گرفته شده است که به صورت کامل سطوح پیشین این مجموعه آموزش مهارت های خواندن و نوشتن را مطالعه کرده اند. در این بخش استفاده از موضوعات با رویکرد تحقیق برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking

مجموعه کتاب های Q Skills for Success در بخش مکالمه و شنیدار نیز با آموزش های طبقه بندی شده در شش سطح در نظر گرفته شده است. کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking Intro سطح ابتدایی و مقدماتی از این مجموعه می باشد که برای زبان آموزان مبتدی در نظر گرفته شده است. در بخش مکالمه و شنیدار افزایش دایره لغات زبان آموزان در اولویت قرار داده شده است. این مجموعه شما را با بیش از 3000 واژه ضروری و پرکاربرد آشنا می کند.

کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking 1 سطح اول پس از سطح مقدماتی می باشد. در این سطح با استفاده از ابزارها و فعالیت های آنلاین به آموزش مهارت های مکالمه و شنیداری پرداخته شده است. در این سطح از کتابهای Q Skills for Success با قرار گرفتن امکان ظبط مکالمه به صورت صوتی و ثبت آن به رفع اشکالات پرداخته شده است.

سطح سوم آموزش مکالمه و شنیدار این کتاب آموزش زبان انگلیسی

سطح بعدی این مجموعه کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking 2 می باشد. بخش شنیداری این سطح شامل دو نوار صوتی و یک ویدیو تصویری می باشد. بخش صوتی این مجموعه شامل سخنرانی ها و سمینار ها می باشد. همچنین هر بخش صوتی دارای چندین تمرین و فعالیت کتبی و شفاهی می باشد که به صورت جداگانه یا گروهی قابل انجام است.

قرار دادن سوال هایی برای پاسخ گویی و فعالیت از ویژگی های این مجموعه به شمار می رود. این موضوع در سطح متوسط (کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking 3) نیز مورد استفاده قرار گرفته است. فعالیت های در نظر گرفته شده بر روی یادداشت برداری تمرکز ویژه ای دارند و سوالات ویژه ای برای مشارکت دادن دانش آموزان در مورد موضوعات مطرح شده در نظر گرفته شده است.

ارائه مهارت های گوش دادن و مکالمه در دو سطح پایانی این مجموعه ادامه پیدا می کند. در کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking 4 و کتاب Q Skills for Success Listening and Speaking 5 با تمارین متنوع تری برای آموزش مهارت های شنیدار و مکالمه روبرو هستیم در این سطح از کتابهای Q Skills for Success واژگان جدید با رنگ متفاوت مشخص شده اند و در انتهای هر درسنامه لیستی از آن ها ارائه گردیده است. خرید کتاب Q Skills for Success به صورت مجموعه ای کامل با تمامی سطوح در مجموعه آرکان امکان پذیر شده است. امیدوایم این مجموعه بتواند به افزایش مهارت های زبان آموزان در سطوح مختلف کمک نماید.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا