کتاب آموزش زبان ترکی استانبولیمعرفی کتاب

معرفی و خرید کتاب آموزشی استانبول

معرفی و خرید کتاب آموزشی استانبول

با سلام و عرض ادب خدمت کاربران محترم فروشگاه کتاب آرکان، با فراهم شدن امکان معرفی و خرید کتاب آموزشی استانبول (کتاب Istanbul) قصد داریم شما دوستان گرامی را بیشتر با این مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی آشنا نماییم. امیدواریم که این مقاله در انتخاب درست علاقه مندان به یادگیری این زبان محبوب، تاثیر مثبت داشته باشد. تاکنون مجموعه های مختلفی برای یادگیری زبان ترکی ارائه شده است اما مجموعه ای که به طور طبقه بندی شده به ارائه اطلاعات و آموزش های کاربردی بپردازد محدود است. از این رو مجموعه استانبول با استانداردهایی مطابق با سطوح اروپایی، مورد استقبال زبان آموزان و معلمین قرار گرفته است.

 

خرید مجموعه کتاب های استانبول

 

برای یادگیری زبان ترکی هر کس ممکن است انگیزه متفاوتی داشته باشد. عده ای برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای مقاطع بالاتر همانند فوق لیسانس و دکتری به یادگیری این زبان می پردازند، عده ای نیز برای اهداف دیگری همچون مهاجرت و یا سفر های تفریحی این زبان را انتخاب می کنند. مجموعه استانبول برای عزیزان مشتاق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک و کسب اقامت در کشور همسایه و زیبای ترکیه مفید خواهد بود. زیرا زبان، اولین راه و مهمترین راه ارتباطی با افراد جامعه بشمار می آید.

معرفی سطوح متد آموزشی استانبول

 

کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی

 

کتاب Istanbul از پنج سطح کلی تشکیل شده است. سطح اول این مجموعه کتاب Istanbul A1 برای زبان آموزان مبتدی در نظر گرفته شده است. مقدمات گرامر، بحث های مربوط به حروف الفبای ترکی و معرفی واژگان ابتدایی در دستور کار این سطح از کتاب آموزشی استانبول قرار گرفته است. در سطح دوم این مجموعه یعنی کتاب Istanbul A2 مباحث به مرور پیچیده تر خواهد گردید. سعی گردیده در سطح دوم کتاب بیشتر به مباحث واژگان و آشنایی بیشتر زبان اموزان با واژگان پرکاربرد پرداخته شود اما همچنان مباحث گرامری و مهارت های خواندن ، نوشتن و مکالمه نیز پای ثابت آموزش ها خواهند بود.

کتاب Istanbul B1 از سطوح متوسط این مجموعه به شمار یم رود. لازم مطالعه این سطح تسلط به سطوح قبلی این مجموعه آموشی می باشد. در این سطح تسلط بر مباحث گرامری در اولویت قرار دارد. مباحث گرامری با سنجش دقیقی سطح بندی شده اند تا زبان آموز مرحله به مرحله با نکات دستور زبان آشنا گردد. در سطح بعدی یعنی کتاب Istanbul B2 مباحث مربوط به مهارت های چهارگانه مورد توجه قرار گرفته است. در این سطح سی دی صوتی همراه با مجموعه برای افزایش مهارت های شنیداری تاثیر مهمی خواهد داشت در این سطح لازم است تمارین مربوط به درسنامه ها را دقیق تر از سطوح پیشین انجام دهید.

با بالا رفتن سطح مجموعه طبیعی خواهد بود که سرعت پیشرفت شما تا حدودی کاهش یابد اما لازم به نگرانی نیست و کافی ست با صرف زمان بیشتری و با حوصله به انجام تمارین بپردازید. کتاب Istanbul C1 سطح پیشرفته کتاب آموزشی استانبول می باشد این سطح که برای زبان آموزان پیشرفته در نظر گرفته شده است پایانی بر آموزش های مستمر در زبان ترکی می باشد. در این سطح مباحث گرامری پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است.

بخش های این کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی

در معرفی کتاب آموزشی استانبول عنوان شد که این مجموعه تمامی مهارت های لازم را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد در ادامه این توضیح باید بگوییم هر یک از درسنامه های هر یک از سطوح کتاب شامل سه بخش اصلی زیر می گردد:

  • گرامر و دستور زبان
  • مهارت های اصلی چهار گانه
  • بخش واژگان و افزایش دایره لغات

سطوح کتاب استانبول شامل شش درسنامه می باشد. در ابتدای هر درسنامه ابتدا موضوع گرامری مد نظر معرفی می گردد. در ادامه هر یک از مهارت های چهار گانه با روش های مختلف و استفاده از متون و موضوعات مختلف آموزش داده می شود. در انتهای درسنامه نیز لیستی از واژگان به کار رفته به همراه نحوه تلفظ صحیح موجود است. اما این پایان کار برای هر واحد درسی نیست. تمارین از مهم ترین بخش های هر درسنامه می باشد که در کتاب کار همراه با کتاب دانش آموز در دسترس قرار گرفته است. لازم است که تمارین به طور کامل انجام گردد و درستی آن ها از طریق پاسخ نامه همراه مورد بررسی قرار گیرد.

خرید کتاب آموزشی استانبول

امکان تهیه تمامی سطوح کتاب Istanbul در مجموعه آرکان فراه شده است. کتاب آموزشی استانبول که از بروزترین مجموعه های آموزش زبان ترکی بشمار می رود. با مطالعه دقیق و سطح به سطح می تواند زبان آموزان را به خواسته خود برساند.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا