کتاب آموزش زبان ترکی استانبولیمعرفی کتاب

معرفی و خرید مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم

معرفی و خرید کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم

خرید مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم از مجموعه های آموزشی زبان ترکی استانبولی در فروشگاه کتاب آرکان برای علاقه مندان به یادگیری این زبان محبوب در نظر گرفته شده است. در مقاله های قبلی، یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی یعنی کتاب آموزشی استانبول را معرفی کردیم. این بار در این مقاله قصد داریم به صورت جامع به بررسی یکی از مجموعه های بروز و محبوب زبان ترکی استانبی بپردازیم. از آنجایی که کشور ترکیه از کشور های همسایه ایران بشمار می رود . امکان تردد زمینی به این کشور نیز وجود دارد و از طرفی روابط خوب این کشور با ایران باعث شده است علاقه مندان زیادی برای سفر های تفریحی، مهاجرت و یا به دست آوردن شغل این کشور را برای اهداف گوناگون انتخاب کنند.

برای خرید مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم با تخفیف ویژه 50 درصدی روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم

یادگیری زبان ترکی اگر به صورت اصولی و با استفاده از مجموعه های آموزشی مفید و مورد تایید کشور میزبان صورت گیرد قطعا در زمان مناسبی به توانایی های زبانی زبان آموزان می افزاید. انتخاب دوره آموزشی که بتوان از آن به صورت منبع اصلی یادگیری زبان ترکی استفاده کرد از مهمترین کارهای زبان آموزان است. مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم یکی از انتخاب های مناسب برای رسیدن به این هدف خواهد بود که در ادامه بیشتر با سطح های آن آشنا می شویم.

کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم مناسب برای زبان آموزان با سطوح مختلف

سطح های مختلف این کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی به نحوی در نظر گرفته شده است که زبان آموزان در سطوح مختلف بتوانند از این مجموعه استفاده کافی را ببرند. یادگیری زبان ترکی لازم به تمارین و حل مثال های گوناگون ددارد. از این رو مجموعه حاضر با در نظر گرفتن این موضوع همانند دوره های آموزشی بروز و حرفه ای، تمارین لازم را برای درک بهتر مطالب توسط زبان آموزان در نظر گرفته است. از مهم ترین ویژگی های مجموعه حاضر می توان به این نکته اشاره کرد که آموزش های حرفه با استفاده از متد های روز کتاب های آموزش زبان و بر اساس استاندارد های اروپایی باعث شده است که با یکی از حرفه ای ترین کتاب های آموزش ترکی استانبولی روبرو باشیم.

کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم امکانات مختلفی را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد تا به کمک آن بتوانند مهارت های مکالمه خود را افزایش دهند. بخش های آموزشی این کتاب با در نظر گرفتن سطح زبان آموزان مطالب جذابی را در مورد موضوعات مختلف و اتفاقات روزمره مطرح می کند که برای زبان آموز نیز دارای جذابیت بسیاری خواهد بود.

ویژگی های مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم

این دوره آموزشی در تمامی سطوح خود از یک کتاب درسی (کتاب دانش آموز) به علاوه کتاب کار و سی دی صوتی بهره گرفته است. اما چرا استفاده از این دوره آموزشی به زبان آموزان ترکی پیشنهاد می شود؟ کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم توسط بخش آموزشی اداره آموزش و پرورش ترکیه تهیه و تدوین شده است. و این بدین معناست که زبان آموزان با کتاب آموزشی معتبر و تایید شده از طرف مرجع رسمی و دولتی کشور ترکیه روبرو هستند. این مجموعه با در نظر گرفتن این موضوع که مهارت های شنیداری و مکالمه از مهمترین مهارت های زبان آموزان هستند، سعی کرده است با استاندارد های اروپایی و کتاب هایی در حد مجموعه کتاب های منتشر شده توسط آکسفورد و کمبریج زبان آموزان را به سطح مناسبی از مهارت های زبانی برساند.

آشنایی با سطوح مختلف دوره آموزشی حاضر

همان طور که گفته شد این مجموعه برای زبان آموزان در هر سطحی که باشند برنامه آموزشی ویژه ای را در نظر گرفته است. اولین سطح این مجموعه که برای زبان آموزان مقدماتی مناسب است، کتاب Yedi Iklim A1 نام دارد. شیوه آموزشی در این سطح مانند سایر سطوح بر اساس درسنامه های پیوسته است که هر درسنامه موارد آموزشی و مهارت های اصلی و چهار گانه زبانی را متناسب با سطح زبان آموزان ارائه می دهد. در این سطح با مطالب پایه و پیش نیاز یادگیری ترکی آشنا می شویم. این کتاب در هشت درسنامه تدوین شده است و هر دسنامه به سه قسمت عمده تقسیم بندی شده است.

در هریک از قسمت های هر درسنامه با سه بحث اساسی یعنی: گفتار، شنیدار و نوشتار روبرو هستیم. برای کسب آمادگی لازم در هر سه بخش از ابزار های آموزشی متعددی بهره گرفته شده است که از مهم ترین آن ها می توان به کتاب کار برای تمارین بیشتر و سی دی صوتی برای بخش تلفظ و تمارین شنیداری اشاره کرد. در ادامه و در سطح دوم مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم به کتاب Yedi Iklim türkçe A2 می رسیم این سطح نیز همان طور که از نامش پیداست برای زبان آموزان A2 در نظر گرفته شده است. دیگر سطوح این مجموعه نیز به ترتیب زیر است.

  • کتاب Yedi Iklim B1
  • کتاب Yedi Iklim B2

لازم به ذکر است که این مجموعه در سطح های C1 و C2 نیز منتشر شده است ولی تاکنون داخل کشورمان به چاپ نرسیده، به محض انتشار این دو کتاب که سطوح انتهایی دوره آموزشی حاضر را تشکیل می دهند برای علاقه مندان در مجموعه آرکان ارائه خواهد شد.

سطح ابتدایی مجموعه کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم چه مهارت هایی را به زبان آموزان اضافه می کند؟

شاید سوال بسیاری از زبان آموزان مبتدی این باشد که بعد از مطالعه کتاب چه مهارت هایی بدست خواهد آورد؟ پس از مطالعه اولین سطح از این مجموعه زبان آموزان می توانند متن های ساده و کوتاه را درک کرده و نقش هر یک از کلمات اساسی در جمله را تشخیص دهند. آن ها از مهارت هایی در زمینه استفاده درست از کلمه های مختلف و عبارت های درست در زمان مناسب برخوردار خواهند شد و می توانند جملات کوتاهی را برای رساندن منظور خود به دیگران به کار گیرند. آن ها می توانند سوالات اساسی دربارۀ خانه، خانواده، محیط اطراف و غیره بپرسند. پس از مطالعه سطوح بعدی بر میزان این مهارت ها افزوده خواهد شد.

انتخاب بین مجموعه کتاب های استانبول و مجموعه یدی ایکلیم

می توان گفت دو مجموعه اصلی و عمده برای یادگیری زبان ترکی کتاب های استانبول و هفت اقلیم می باشد. زبان آموزان در شروع کار و آموزش خود شاید با تردید هایی برای انتخاب از بین این دو مجموعه روبرو باشند اما انتخاب دوره مناسب به مباحثی نظیر آموزشگاه و نظر استاد زبان ترکی بستگی دارد. هر دو این کتاب ها آموزش های سطح بندی شده را برای یادگیری زبان ترکی ارائه داده اند اما دوره آموزشی Yedi Iklim نسبت به استانبول بروز تر می باشد و در متن های خود از مباحث جدیدتری برای بخش های مکالمه و شنیدار استفاده کرده است. برای زبان آموزانی که قصد مطالعه خود آموز را دارند، هفت اقلیم با ارائه تمارین کاربردی بیشتر، انتخاب بهتری خواهد بود.

خرید کتاب های Yedi Iklim هفت اقلیم در فروشگاه کتاب آرکان

کتاب های این مجموعه در مجموعه آرکان برای زبان آموزان ترکی استانبولی در نظر گرفته شده است. به دلیل موقعیت های مختلف کشور ترکیه، یادگیری زبان ترکی علاقه مندان بسیاری در کشورمان دارد. این مجموعه که از منابع معتبر آموزش ترکی می باشد می تواند به افزایش توانایی های زبان آموزان کمک کند. برای استفاده از این دوره لازم است که مطابق با شیوه مطالعاتی صحیح و ترجیحا تحت نظر اساتید عمل نمایید. قطعا تکیمل دوره و مطالعه سطح به سطح آن به مرور مهارت های مکالمه و ارتباطی دانشجویان این دوره را افزایش خواهد داد.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا