آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

سطح کتاب تاچ استون Touchstone چگونه است ؟

سطح کتاب تاچ استون Touchstone چگونه است ؟

با یکی دیگر از مجموعه مقالات معرفی کتاب در مجموعه آرکان در خدمت شما عزیزان هست. اینبار به چگونگی سطح کتاب تاچ استون Touchstone می پردازیم. این مجموعه نیز یکی دیگر کتاب های آموزش زبان انگلیسی است که توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است. این کتاب زبان به همراه مجموعه کتاب های Viewpoint یک مجموعه آموزشی شش سطحی را تشکیل می دهد که می تواند برای افزایش سطح زبان آموزن بسیار مفید واقع شود. این مجموعه آموزش های ترکیبی را بر اساس جدیدترین متدهای آموزشی زبان ارائه می دهد.

اگر به دنبال کتاب آموزشی هستید که مکالمه از مهمترین مباحث آموزشی آن باشد بدون شک کتاب تاچ استون Touchstone برای شما مناسب است. این مجموعه برنامه ها و استراتژی آموزش مکالمه محور زبان انگلیسی را توسعه می دهد تا زبان آموزان بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری از مهارت زبان خود در شرایط مختلف کاری، تحصیلی و … استفاده کنند.

برای مشاهده و خرید مجموعه کتاب های تاچ استون روی تصویر زیر کلیک کنید:

کتاب های تاچ استون Touchstone

سطح های کتاب تاچ استون Touchstone برای چه افرادی مناسب است؟

این مجموعه در جدیدترین ویرایش خود یعنی ویرایش دوم از چهار سطح تشکیل شده است. خوشبختانه ترتیب کتاب های تاچ استون Touchstone به گونه ای در نظر گرفته شده است که هم زبان آموزان مبتدی و هم پیشرفته بتوانند از آن استفاده کنند. اگز جزء آن دسته زبان آموزانی می باشید که به تازگی آموزش زبان را آغاز نموده اید باید از سطح اول این کتاب شروع کنید.

ویژگی هایی در این سطح برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است که می تواند برای یادگیری هرچه بیشتر زبان آموزان مبتدی موثر باشد. همانطور که گفته شد تمرکز اصلی این مجموعه بر روی افزایش مهارت های مکالمه است. در سطح مقدماتی این کتاب با استفاده از متن های ساده که از مطالب زورنامه ها و یا دیگر مطالب جذاب با موضوعاتی نظیر سفر، غذا ها، ورزش و … استخراج شده سعی بر این بوده است که زبان آموزان با واژگان کاربری که در مکالمه های روزمره مورد استفاده قرار می گیرد آشنا شوند.

آشنایی با سطح کتاب تاچ استون Touchstone

این مجموعه در ویرایش دوم خود شامل چهار سطح می گردد که زبان آموزان مبتدی، متوسط سطوح A1 الی B1 می توانند از این مجموعه استفاده کنند. اگر نیاز به دوره پیشرفته تر در سطح های B2 تا C2 داشته باشید باید از مکمل این دوره یعنی کتاب های ویو پوینت استفاده کنید. در ادامه با ترتیب کتاب های تاچ استون آشنا می شویم.

کتاب Touchstone 1

کتاب Touchstone 1 اولین سطح از این مجموعه است که برای زبان آموزان مبتدی و در سطح A1 در نظر گرفته شده است. مباحث آموزشی در این کتاب از پایه ترین مطالب آغاز می شود. از مهم ترین ویژگی هایی که در این سطح و البته سایر سطوح این مجموعه مشاهده می شود، تعیین برنامه دقیق آموزشی برای افزایش مهارت مکالمه است. تمارین و بخش های در نظر گرفته برای واژگان نیز از بخش های جدا ناپذیر این سطح و سایر سطوح بشمار می رود.

کتاب Touchstone 2

دومین سطح از مجموعه کتاب های تاچ استون برای زبان آموزان متوسط در نظر گرفته شده است. زبان آموزان در سطوح A2 می توانند از دومین کتاب این دوره آموزش زبان انگلیسی استفاده کنند. ویژگی های تکمیلی در نظر گرفته شده برای این سطح به زبان آموزان و معلمین امکان می دهد که روند پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشند. این امر با استفاده از بخش آزمون های دوره ای که شامل مباحث مطرح شده در درسنامه می باشد، کنترل می شود. در این سطح از کتاب تاچ استون Touchstone با استفاده از متن هایی با موضوعات جذاب، همچنان آموزش مکالمه محور در اولویت قرار دارد.

کتاب Touchstone 3

سومین سطح از این مجموعه آموزشی پرطرفدار برای زبان آموزان در سطح متوسط و متوسط رو به بالا در نظر گرفته شده است. انتشارات کمبریج با ارائه سطح سوم سعی کرده است مهارت های دانش آموزان را تکمیل کند. برای مطالعه این سطح پیشنهاد می شود که ابتدا سطوح قبلی به صورت کامل مورد مطالعه قرار گیرد. با توجه به افزایش سطح، تمارین برای درک بهتر مطالب نقش مهتری ایفا می کنند. لازم است مباحث تمرینی در نظر گرفته شده پس از هر دسنامه به صورت کامل پاسخ داده شود.

کتاب Touchstone 4

آخرین سطح از این دوره نیز می تواند برای زبان آموزان در سطوح متوسط و متوسط رو به بالا مورد استفاده قرار گیرد. زبان آموزان در سطح B1 می توانند بیشترین استفاده را از این سطح داشته باشند. با توجه به این نکته که کتاب های تاچ استون برای زبان آموزان در سطوح ابتدایی و متوسط در نظر گرفته شده است، متن های در نظر گرفته شده در این کتاب به خوبی می تواند زبان آموزان را با واژگان پر کاربرد برای بکار گیری و استفاده از مهارت ها مکالمه در موقعیت های گوناگون آشنا کند.

بعد از مجموعه کتاب های تاچ استون Touchstone از چه کتابی باید استفاده کرد؟

مجموعه کمبریج از دوره دو سطحی ViewPoint به عنوان مکملی برای کتاب های تاچ استون استفاده کرده است. ویو پوینت یک مجموعه دوسطحی برای آموزش زبان انگلیسی با لهجه امریکایی است که برای زبان آموزان بزرگسال و جوانان در سطوح متوسط رو به بالا و پیشرفته در نظر گرفته شده است. در واقع کتاب ویو پوینت زبان آموزان در سطح B2 تا C1 را پشتیبانی می کند. مباحث این کتاب دنباله ای بر سطح های چهارگانه کتاب تاچ استون Touchstone است که توسط همان تیم نویسنده تالیف گردیده است. آموزش آسان و لذت بخش و ایده های جدید و هیجان انگیز در آموزش، رویکرد این دوره آموزش زبان انگلیسی است. ViewPoint یک برنامه آموزش جامع ارائه می دهد که همانند کتاب های تاچ استون می توان از محتوای آموزشی آن هم به صورت متنی و هم آنلاین استفاده کرد.

برای مشاهده و خرید مجموعه کتاب های ViewPoint روی تصویر زیر کلیک کنید:

کتاب های ViewPoint ویو پوینت

ویژگی های کلیدی کتاب تاچ استون Touchstone

  • آموزش کاربردی زبان: نویسندگان این مجموعه با استفاده از شیوه های آموزشی نوین به این اطمینان رسیده اند که شیوه آموزش مطابق با استفاده از زبانی است که در محیط های دوستانه، کار، تدریس و دیگر شرایط از زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استفاده از استراتژی های مکالمه محور به افزایش تعامل زبان آموزان کمک می کند.
  • تشویق دانش آموزان به ساختن ساختارهای دستوری و کاربردی زبان کمک می کند تا آنچه را فرا می گیرند به خاطر بسپارند.
  • بخشی برای مشخص نمودن خطاهای رایج زبان آموزان در سطح های کتاب تاچ استون Touchstone در نظر گرفته شده است که زبان آموزان را با اشتباهات متداول در بکار گیری از مهارت های زبانی آشنا می کند.

این مجموعه چگونه تجربه یادگیری بهتر را ارائه می کند؟

یادگیری تلفیقی را می توان یکی دیگر از ویژگی های آموزشی این مجموعه دانست. ترکیب آموزش آنلاین و آموزش متنی این امکان را فراهم می کند زبان آموزان در هر جا به جز کلاس درس نیز امکان مطالعه را داشته باشند. تمامی درس نامه ها در دوره آنلاین آموزشی کمبریج نیز ارائه شده است و می توان از سیستم مدیریت یادگیری کمبریج برای مطالعه آنلاین درسنامه ها استفاده کرد. مظالب آنلاین و متنی با یک دیگر ترکیب شده و تجربه آموزشی بهتری را ارائه می کند. زبان آموزان می توانند از بهترین ترکیب آموزشی در سطح های کتاب تاچ استون Touchstone متناسب با زمان خود و امکان شرکت در کلاس های حضوری استفاده کنند.

استراتژی های مکالمه در سطح های کتاب تاچ استون Touchstone چگونه است ؟

یکی از اهداف آموزشی در هر یک از درسنامه های این مجموعه این است که دانش آموزان را وادار به صحبت کند. در هر یک از درسنامه ها یک بخش کامل و مفصل برای آموزش بخش اسپیکینگ در نظر گرفته شده تا دانش آموزان بتوانند مهارت های مورد نیاز با صحبت کردن به زبان انگلیسی را بیاموزند. یکی از نکاتی که در مطالعه این قسمت باید مورد توجه قرار گیرد استفاده مناسب از تمارین قرار داده شده برای مهارت های مکالمه است. بخش Strategy Plus هم ما را با نکات و کلماتی آشنا می کند که برای مدیریت یک بحث مورد استفاده قرار می گیرد. کلماتی مانند: such as I mean, well, anyway و …

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام وقت شما بخیر میخواستم ببینم بعد از پایان سطح ۶ مرحلهای تاچستون باید چه کتاب های دیگری را بخوانیم تابه سطح ایلتس برسیم

    1. سلام وقت بخیر. حقیقتا برای آمادگی آیلتز این کتاب ها پیش نیاز هستند جهت آشنایی با بیس زبان انگلیسی. برای آیلتس باید کتاب های مخصوص آیلتس را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا