رمان

خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی

خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی

خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی در فروشگاه کتاب آرکان برای علاقه مندان به خرید رمان زبان اصلی در نظر گرفته شده است. البته اسم اصلی این مجموعه A Song of Ice and Fire (نغمه یخ و آتش) نام دارد. اما به این دلیل که کتاب اول این مجموعه به اسم A Game of Thrones (گیم اف ترونز) بیشتر شناخته شده است، این مجموعه پنج جلدی نیز با این عنوان در شناخته می شود. علاقه مندان به رمان های فانتزی می توانند مجموعه زبان اصلی با متن کامل کتاب های A Song of Ice and Fire را در فروشگاه کتاب آرکان تهیه کنند.

برای خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید مجموعه کتاب هایA Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی

مجموعه کتاب های Game of Thrones از سری رمان های فانتزی جذاب

داستان های فانتزی و حماسی در دهه 50 میلادی با دو مجموعه داستان به نام های مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها به نویسندگی جی آر آر تالکین و سرگذشت نارنیا به نویسندگی سی.اس.لوئیس که آثاری از دو دوست نزدیک بود، وارد دوران نوینی شد و از آن پس بود که موج داستان های فاخر فانتزی و حماسی روانه بازارهای کتاب جهان شد و منشأ الهامات فراوان سینمایی و تلویزیونی نیز قرار گرفتند. از فاخرترین نمونه های این ادبیات می توان به آثار مدرنی همچون کتاب های Harry Potter، مجموعه کتاب های twilight و صد البته مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش اشاره کرد. مجموعه نغمه یخ و آتش را می توان یکی از هیجان انگیز ترین رمان های فانتزی خواند که اقتباس سریال گیم اف ترونز از این مجموعه به محبوبیت بیش از پیش آن کمک کرد.

تاریخچه مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش

این مجموعه ابتدا در سه جلد نگاشته شد و پس از فروش فوق العاده کتاب و اقبال عمومی کم کم به پنج جلد رسید. پس از ساخت داستان کتاب، به عنوان سریال بازی تاج و تخت که به پربیننده ترین سریال تاریخ جهان تبدیل شد، خود مارتین در کنار تیم سازنده به همکاری و نگارش دو جلد دیگر و پایانی این اثر درخشان پرداخت. از وقایع و شخصیت های این داستان الهامات بسیاری گرفته شده و هم چنان به سیر محبوبیت داستان می افزاید. با توجه به اتمام پخش سریال گیم اف ترونز در بهار سال 2019 خواندن و لذت مجموعه کتاب های گیم اف ترونز خالی از لطف نیست. البته در بین اعلاقه مندان به آثار مارتین کسانی هستند که معتقدند خواندk کتاب های این مجموعه در مقایسه با سریال بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

آشنایی با سریال معروف و محبوب ساخته شده از این مجموعه

سال 2011 بود که شبکه اچ بی او با پخش اولین فصل از مجموعه سریال گیم اف ترونز بینندگان خود را شگفت زده کرد. اولین فصل از این سریال با استقبال فوق العاده ای مواجه شد و چیزی نگذشت که اچ بی او ساخت این سریال را برای فصل دو و فصل های بعدی تمدید کرد. شروع سریال، شخصیت ها و روند داستانی فوق العاده نوید از سریالی قوی و پرمخاطب می داد که می تواند علاقه مندان خود را حتی برای سال ها تولید و پخش رازی نگه دارد. همین گونه هم شد و تا فصل آخر سریال Game of Thrones که در سال 2019 منتشر شد. هر روز بر تعداد مخاطبان این مجموعه افزوده شد و البته فروش مجموعه کتاب های گیم اف ترونز نیز به شدت افزایش پیدا کرد.

مقایسه داستان مجموعه کتاب های گیم اف ترونز با سریال ساخته شده از این مجموعه

جورج آر آر مارتین نویسنده مجموعه کتاب های Game of Thrones به صورت مستقیم با سازندگان سریال برای تدوین متن اصلی فیلم نامه تعامل داشت. این موضوع تا فصل پنج و شش ادامه پیدا کرد. و اما در ادامه نویسندگان فیلمنامه از مارتین پیشی گرفتند و سایر فصل ها یعنی دو فصل آخر، به صورت کاملا جداگانه از کتاب های مارتین نوشته شد. همینجا بود که به نظر خیلی از فن های سریال، کیفیت این مجموعه با افت محسوسی مواجه شد. البته از لحاظ جلوه های بصری و کارگردانی همچنان سریال در اوج خود به سر می برد و با شاهکارهایی از جلوه های بصری و فیلم برداری همچنان طرفداران به صورت جدی تک تک اپیزودهای سریال را دنبال می کردند.

به هر حال فصل هفتم تمام شد و علاقه مندان دو سال طولانی را برای انتشار آخرین فصل از این مجموعه به انتظار ماندند ولی با انتشار آخرین فصل از سریال، اوضاع حتی از فصل هفتم نیز بدتر بود و باز هم مشکل اصلی چیزی نبود جزء فیلم نامه! اینجاست که هنر نویسندگی جورج مارتین مشخص می شود تا وقتی که او در نگارش فیلم نامه سهیم بود همه چیز به خوبی پیش می رفت و از وقتی که او جدا شد همه چیز برای طرفداران این سریال به شکل کابوس درآمد. انتها و پایان فصل هشت آنقدر برای برخی از طرفداران دو آتیشه مجموعه گیم اف ترونز ناامید کننده بود که حتی کمپین هایی برای جمع آوری امضا جهت ساخت مجدد فصل آخر شکل گرفت.

سریال کتاب های گیم اف ترونز Game of Thrones

روند داستانی در مجموعه کتاب های گیم اف ترونز

روند داستان کتاب های نغمه یخ و آتش جورج مارتین، با پرداخت شخصیت های پیچیده، پیچش ها و نقاط عطف و البته دسیسه های سیاسی اش شناخته می شود. برخلاف سایر آثار، در این نوع داستان پردازی فانتزی که جادو اصولا نقش اساسی دارد، در این مجموعه استفاده از جادو محدود است. در واقع جادو به عنوان نیرویی پس زمینه ای و مبهم است و ابزاری در نبرد نهایی خیر و شر نیست. محوریت داستان بر اساس نزاع های سیاسی و جنگ های داخلی و دسیسه های سیاسی است. مارتین که نام های مبهم را دوست دارد معتقد است این سبک نگارش به قدرت داستان کمک بیشتری می کند. پس نام نغمه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) را برای مجموعه کتاب های خود انتخاب کرد.

داستان از دید راوی سوم شخص دانای فرانگر است. طبقه بندی شخصیت های داستان مارتین سخت است و منظر سختی به خواننده می دهد. خوب یا بد چندان مفهومی در این داستان ندارد. جز در چند مورد نادر مارتین می تواند در لحظه ای که هیچ انتظارش را ندارید چنان خط داستان را تغییر دهد که تا چند روز حیرت زده باشید. هیچ شخصیتی در داستان از شخصیت های دیگر مهم تر نیست یا بهتر بگوییم اهمیت شخصیت ها از نظر نویسنده چندان مهم نیست.

دربارۀ شباهت کتاب های مارتین به آثار تالکین، نویسنده مجموعه ارباب حلقه ها

مارتین برخلاف نظرات منتقدان پیرو تالکین بزرگ نیست. خود او چنین گفته: ((با تمام احترامی که برای تالکین قائلم و باور کنید احترام زیادی برایش قائلم و با اینکه او تاثیر زیادی روی من داشته و کتاب های ارباب حلقه ها کوه بزرگی هستند که روی تمام آثار فانتزی که پس از آن ها نوشته شده اند سایه می افکند و تمام فانتزی مدرن را شکل می دهند، اما مشکلاتی با او دارم. در کل، این فضای لرد تاریک و آدم خوب ها که با آدم بدها می جنگند و به طور کلی خیر در برابر شر، در حالی که در دست تالکین فوق العاده مدیریت شده، در دست بسیاری تبدیل به نوعی کاریکاتور شده. ما دیگر به هیچ لرد تاریکی نیاز نداریم. دیگر گذشته ایم از این که بیاییم و بگوییم این ها آدم خوب ها هستند و سفید هستند، آن ها هم آدم بدها و سیاهند.))

مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش ساخته شده بر اساس تاریخ کهن اورپا

در داستان مارتین، تاریخ در عین بی رحمی، شوخ طبعی و دهشناک بودن، جذاب است. زیرا از جایی به خصوص نیامده، در واقع اعمال و خاطرات افرادی از جنس خود انسان زمینی است که با تمام زیرکی ها و حماقت ها همچون ما برای زندگی و آبروی خاکش دست و پا می زنند. تاج هایی که در درون گور انداخته می شوند، تغییر بی رحمانه و بی تعلل زنده بادها و مرده بادها و قول هایی که به امید فردا داده می شوند اما آهسته آهسته می گندند. ظاهر، پوشش، خانه ها و اسامی افراد مجموعه کتاب های گیم اف ترونز به شکل عجیب برگرفته از قرون وسطا در اروپاست. وستروس و هفت قلمرو آن، به شدت خواننده را به یاد فرهنگ فرون وسطا، چه به لحاظ تعصبات مذهبی و چه خشونت های خاص دوران اربابان می اندازد.

اروپای آن روزگار، با قلعه هایی وسیع، پادشاهان و شوالیه هایی جنگجو در یک سو و مردمانی وفادار در سوی دیگر. همه این ها را می توان با تغییر نام در وستروس دید. حتا در آداب و رسوم عادی مردمان وستروس نیز به راحتی رگه هایی از قرون وسطا پیدا می شود. مارتین بر خلاف دیگر نویسندگان سبک فانتزی – حماسی که پایه نوشته هایشان بر اساطیر است. تاریخ را به عنوان سنگ بنای اصلی قرار داده؛ به خصوص تاریخ قرون وسطا و بعد از آن و جنگ های صلیبی.

از نمونه های استفاده از وقایع تاریخی در مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش

شاید دو خانواده اصلی این مجموعه، یعنی استارک ها و لنیسترها، به ترتیب نمایانگر دو خاندان تاریخی باشند. امروزه شنیدن جنگ رُزها عبارت ترسناکی برای ما نیست اما این نبرد خونین و دشمنی مطلق در اواخر قرن پانزدهم، انگلستان آن زمان را پر از آشوب و اضطراب کرده بود و باعث شد اتحاد دو بخش بزرگ جامعه این کشور در آن دوران از هم بپاشد. این دشمنی آشکار و خونین در اصل بین خانواده های یورک و لنکستر در جریان بود. نام هایی مشابه استارک و لنیستر داستان. و در نمونه ای دیگر دیوار یخی بزرگ سریال برای اولین بار در سفری که مارتین به اسکاتلند داشته به ذهن او خطور کرده است. دیوار هاردیان که برای جدا کردن بومیان از رومی ها بود ایده ساخت این دیوار عظیم برای محافظت از وحشی ها را در داستان های مارتین شکل داد.

دوتراکی ها که بسیاری از رفتارهای آن ها شبیه حیوانات است و به شدت خونریزند و قساوت و بی رحمی آن ها در تمامی سرزمین های شناخته شده معروف است نیز ایده ای بوده که از مغول های دوران چنگیزخان در مجموعه کتاب های Game of Thrones شکل گرفته است. و در نمونه ای دیگر می توان به این موضوع اشاره کرد که در حکومت تارگرین ها جنگ داخلی میان ایگان دوم و خواهر ناتنی اش رینیرا تارگرین رخ می دهد. مارتین برای شبیه سازی این جنگ از رویدادی در قرون وسطای انگلستان استفاده کرده که شباهت زیادی به این قضیه دارد.

آشنایی با مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire)

همان طور که گفته شد این مجموعه از آنجایی که با استقبال بسیار مناسبی از طرف خوانندگان مواجه شد در نهایت به پنج جلد تبدیل گردید. مارتین نوشتن اولین کتاب از این مجموعه را در سال 1991 شروع و در سال 1996 به پایان رساند. پنجمین و آخرین کتاب از مجموعه کتاب های Game of Thrones نیز در سال 2011 منتشر شد که مارتین پس از شش سال تلاش بی وقفه توانست کار نوشتن آن را به پایان رساند. در ادامه بیشتر با این مجموعه پنج جلدی آشنا خواهیم شد.

کتاب A Game of Thrones اولین کتاب از این مجموعه

خرید کتاب گیم اف ترونز اولین جلد از مجموعه کتاب های Game of Thrones

زمستان در راه است! این شعار شمالی ترین بخش از جایی است که به پادشاه رابرت باراتئون وفادار هستند. آنجا جایی نیست جز وینترفل که در آن ادارد استارک که با شاه رابرت متحد است و قسم خورده برای او شمشیر بزند حکومت می کند. خانواده او در آن جا با آسایش و آرامش زندگی می کنند : همسر مغرور او، کاتلین، پسرانش راب، برندون و ریکون؛ دخترانش سانسا و آریا و صد البته پسر حرامزاده اش جان اسنو. اما قرار نیست این آرامش پایدار باشد. حوادثی در حال رخ دادن است که می تواند همه چیز را تغییر دهد. پشت دیوار یخی بزرگ و معروف، وحشیانی زندگی می کنند که بسیار خطرناک اند و صد البته چیزهایی خطرناک تر از وحسی ها در آن طرف دیوار در حال قدرت گرفتن هستند که سال ها است به افسانه تبدیل شده اند ولی آیا واقعا افسانه اند و وجود ندارند؟

کتاب A Clash of Kings دومین کتاب از مجموعه کتاب های گیم اف ترونز

خرید کتاب A Clash of Kings دومین دومین کتاب از مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش

در کتاب A Clash of Kings آشوب هایی در راه است که می تواند سرنوشت قلمروهای پادشاهی و سرانجام تخت آهنین را تغییر دهد. پس از ماجراهایی که برای ادارد استارک و شاه رابرت رخ داد. اکنون آشوب و هرج و مرج سرزمین های پادشاهی را فرا گرفته و شش خاندان برای به دست آوردن تخت آهنین با لنیستر ها روبرو خواهند شد. این داستان داستانی است که حتی برادر به برادر خود رحم نمی کند و مردگان در شب قیام می کنند. در میان این همه آشوب و بی رحمی پیروزی و تصاحب تخت آهنین ممکن است به دست کسانی بیافتد که از سخت ترین فولاد ها و سردترین قلب ها برخوردارند.

کتاب A Storm of Swords سومین کتاب از این مجموعه جذاب

خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones جلد سوم

در ادامه معرفی مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش به کتاب A Storm of Swords می رسیم. حالا از میان پنج مدعی قدرت یکی مرده و دیگری شرایظ خوبی ندارد. هنوز هم جنگ های سهمگینی در حال انجام است که با اتحاد و یا خیانت ها به پیروزی و شکست منجر می شوند. جافری فرزند سرسی تخت آهنین را در اختیار دارد. رقیب اصلی او لرد استنیس با گوش کردن به نصیحت های زن جادوگر و افسون گری شکست خورده اما راب استارک جوان هنوز بر شمال حکومت می کند. راب در حالی که خواهرش توسط لنیستر ها در مقرر تخت آهنین گروگان گرفته شده است قصد دارد با سرعت هرچه تمام به سمت لنیستر ها حرکت کند اما همه چیز آن طور که او می خواهد پیش نمی رود.

کتاب A Feast for Crows چهارمین کتاب از مجموعه کتاب های Game of Thrones

چهاریم کتاب از مجموعه کتاب های گیم اف ترونز

حالا در کتاب A Feast for Crows پس از سال ها جنگ و درگیری و برادر کشی، هفت قدرت اصلی در یک آتش بس موفقت به سر می برند. یا حداقل این طور به نظر می رسد. پس از اتفاق های خونین در کتاب قبلی و صد البته مرگ جافری، اکنون به نظر می رسد سرسی باید قدرت اصلی را در دست بگیرد و به عنوان پادشاه هفت اقلیم حکومت کند. از طرفی اتفاقاتی که برای راب افتاد کمر شورشیان شمالی را شکسته و خواهران استارک هر کدام در گوشه ای از هفت اقلیم پراکنده شده اند. حالا دشمنانی که ادعای حکومت هفت اقلیم را می کردند یکی یکی از میدان خارج شدند و نوبت سرسی است که بر تخت آهنین تکیه بزند.

کتاب A Dance with Dragons پنجمین و آخرین کتاب از شاهکار پنج گانه جورج مارتین

پنجمین کتاب از مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش

حالا پس از یک نبرد عظیم، در کتاب A Dance with Dragons مدعی های جدیدی برای حکومت بر هفت اقلیم پیدا شده است. خانوداه استارک ها پراکنده شده اند و در شرق دنریس تارگرین با سه اژدهایش و نیروهای عظیمی که به عنوان سپاه خود جمع آوری کرده است به مقر تخت آهنین نزدیک می شود. حالا سرسی به دنبال متحدانی برای خود است که در مقابل دنریس و نیروهایش مقاومت کنند. تریون لنیستر هم با دنریس همراه شده است و به عنوان مشاور او را همراهی می کند. از طرفی در شمال اتفاقات ترسناکی در حال رخ دادن است. مردگان برخاسته اند و با نیروهای بسیاری به دیوار نزدیک می شوند. اما ایا قدرت های اقلیم می توانند با اتحاد دربرابر آن ها ایستادگی کنند؟

خرید مجموعه کتاب های Game of Thrones گیم اف ترونز (نغمه یخ و آتش) زبان اصلی در فروشگاه کتاب آرکان

این مجموعه جذاب طرفداران بسیاری در سراسر جهان و به خصوص ایران دارد. علاقه مندان به تهیه نخسه زبان اصلی این مجموعه به همراه متن کامل می توانند سری کامل گیم اف ترونز که فعلا پنج جلد از آن منتشر شده است را از طریق فروشگاه کتاب آرکان تهیه نمایند. یک خبر خوب برای فن های جورج مارتین اینکه ششمین کتاب از مجموعه نغمه یخ و آتش نیز به زودی منتشر می شود و به محض انتشار و چاپ در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

مشاهده و خرید مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش نسخه زبان اصلی + متن کامل

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا