رمان

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی در فروشگاه کتاب آرکان برای علاقه مندان به این مجموعه جذاب در نظر گرفته شده است. مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها نوشته جی آر آر تالکین از جذاب ترین مجموعه رمان های فانتزی می باشد که با گذشت زمان های زیادی از اولین انتشار آن، فروش جهانی خود را حفظ کرده است و هرساله طرفداران بیشتری جذب این رمان فانتزی می شوند. همان طور که گفته شد این مجموعه نوشته جی آر آر تالکین می باشد. تالکین گفته بود یکی از اعتقادات سفت و سخت من این است که بررسی زندگی نامۀ یک نویسنده، برای شناخت آثار او رهیافتی به تمامی اشتباه و بیهوده است. اما به هر جهت کمی اطلاعات از خالق این رمان ماندگار بد نیست.

او با نام کامل جان رونالد روئل تالکین در سال 1892 و در آفریقای جنوبی متولد شد. پدر و مادرش هر دو اهل انگلیس بودند. او در ادبیات قرون وسطی و آنگلوساکسون تحصیل کرد و بعد ها به مدرس دانشگاه آکسفورد تبدیل شد. او در سال 1937 کتاب هابیت که با نام آنجا و بازگشت دوباره نیز شناخته شده است را منتشر کرد. پس از موفقیت این کتاب، به آفرینش سه گانۀ (تریلوژی) مشهورش یعنی ارباب حلقه ها مشغول شد.

برای خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی

مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings ارمغان آور شهرت جهانی برای تالکین

استقبال از مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها آن قدر زیاد بود که تالکین را به یکی از مشهورترین نویسندگان در جهان تبدیل نمود. طولی نکشید که این سه گانه مشهور به بسیاری از زبان ها ترجمه گردید و آثار تالکین به نمونه بسیار موفقی از رمان های فانتزی تبدیل شد. اقبال از کتاب های رمان فانتزی در طول تاریخ همیشه به نحوی بوده است که آثار منتشر شده در این زمینه را به پرفروش ترین کتاب های دوران خود تبدیل کرده است. در این مجموعه ها ناممکنی وجود ندارد و سقفی برای آرزو ها مشخص نیست گاهی آرزوهای خودمان را در موفقیت های شخصیت اصلی داستان می یابیم و اینگونه است که این کتاب ها برای هر سنی جذاب خواهد بود.

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی یا ترجمه فارسی؟

رمان های فانتزی نظیر ارباب حلقه ها، مجموعه ویچر و یا مجموعه کتاب های هری پاتر به دلیل اصطلاحات خاص و یا متن های بعضا پیچیده برای ترجمه، در گروه سخت ترین کتاب ها برای ترجمه قرار می گرند. از این رو ترجمه دقیق و مناسب این رمان ها کار آسانی نخواهد بود. خوشبختانه مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings با ترجمه روان رضا علیزاده از نشر روزنه منتشر شده است. اگر احساس می کنید که در خواندن نسخه زبان اصلی این مجموعه با مشکل مواجه خواهید شد، مطالعه نسخه ترجمه می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما از لذت خواندن متن زبان اصلی و کامل این مجموعه نیز نباید غافل شد.

دربارۀ داستان مجموعه کتاب های جی آر آر تالکین

داستان از آنجایی شروع می شود که بیلبو بگینز که حالا به 111 سالگی رسیده است میراث ارزشمند خود را به برادر زاده یتیمش یعنی فرودو بگینز می سپارد. این میراث چیزی نیست جز حلقه جادویی که دارنده آن می تواند قدرت بی نهایتی به دست آورد که تسلط و فرمانروایی بر همگان را ممکن می سازد. بزرگترین و البته خطرناک ترین کسی که به دنبال این حلقه است قدرتی شیطانی و مخوف یعنی سائورون می باشد. اگر او بتواند این حلقه را بدست آورد جهان در تاریکی مطلق فرو خواهد رفت. حالا فرودو باید بار بسیار سنگینی را بر دوش بکشد. او باید سرزمین های زیادی را پشت سر بگذارد تا با نابودی حلقه در کوه آتش دست این قدرت مخوف را برای همیشه نابود کند.

لیست کتاب های ارباب حلقه ها

  1. The Fellowship of the Ring (یاران حلقه)
  2. The Two Towers (دو برج)
  3. The Return of the King (بازگشت پادشاه)

همراهان فرودو در مسیر نابودی حلقه

چیزی که باعث قوت قلب فرودو می شود دوستانی هستند که در این مسیر سخت او را همراهی می کنند. همراه همیشگی او، سم از دوستان صمیمی فرودو است و این دو باید با پشت سر گذاشتن مسیر های بسیار دشواری جهان را از سرنوشت شومی که در انتظار آن است نجات دهند. البته فرودو در این مسیر همراهان دیگری نیز پیدا می کند. او و سم هنگامی که شایر را ترک می کنند به ریوندل، اقامتگاه الروند یکی از فرماندهان الفها می رسد. بعد از همکاری الروند با فرودو و سم آن ها ریوندل را ترک می کنند ولی از آنجایی که سربازان سائورون از حضور آن ها باخبر هستند آن ها را تعقیب می کنند. سربازان سائورون حالا فرودو و سم را پیدا کرده اند ولی آن ها به کمک آراگون از شر سربازان نجات پیدا می کنند.

آشنایی با شخصیت های افسانه ای در مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings

در این مجموعه با موجودات افسانه ای / اسطوره ای همچون دورف ها و الف ها و غیره آشنا خواهیم شد. آشنایی با پیشینه و شرح بعضی از این موجودات خیالی می تواند به درک بهتر اتفاقات داستان کمک کند پس در ادامه به معرفی معروف ترین شخصیت های مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها می پردازیم. اولین کسانی که بهتر است با آن ها آشنا شویم دورف ها هستند. واژه دورف در اساطیر و فرهنگ عامیانه ژرمن ها و به ویژه اسکاندیناوی ها، واژه دورف به گونه ای موجودات خیالی گفته می شود که در حفره ها و راه های درون کوه ها و سطوح زیرین معادن زندگی می کنند. دورف ها کوهی از نظام پادشاهی یا قبیله ای برخوردارند و شاهان، روسا و سپاهیان خود را دارند.

آنان در تالار های زیرزمینی زندگی می کنند، و معروف است که در این تالارها خروارها طلا و سنگ های قیمتی وجود دارد. شهرت دورف ها بیش از هر چیز، مدیون مهارت شان در انواع فنون فلز کاری و ساخت شمشیر ها و حلقه های جادوست، اما خرد عمیق و توانایی شان در دیدن آینده، تبدیل شدن به اشکال گوناگون و نامرئی شدن، وجه معتبری دیگری به آن ها می بخشد. دورف ها در بسیاری از افسانه ها به صورت موجوداتی نشان داده می شوند که نسبت به مردمی که مورد خوشایندشان قرار می گیرند، مهربان و سخاوت مندند، اما اگر مورد تعدی قرار گیرند انتقام می جویند.

آشنایی با  گابلین

جن سرگردانی که معمولا شرور و خبیث است. می گویند گابلین ها در غارها زندگی می کنند اما به خانه های مردم هم می آیند و دیگ ها و قابلمه ها را به صدا در می آورند، لباس خفتگان را چنگ می زندد، شب ها اثاثیه را جا به جا می کنند، و پس از کوبیدن به در و دیوار می گریزند. تصور بر این است که آنان والدین را در امر انضباط فرزندانشان یاری می کنند، به این طریق که اگر کودک خوب باشد برایش هدیه می آورند و اگر لجبازی کند تنبیهش می کنند.

اِلف ها در مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings

الف در فرهنگ عامۀ ژرمن ها، ابتدا به هرگونه روح اطلاق می شد، و بعدها به معنی خاص تر موجود کوچکی معمولا به شکل انسان استفاده شد. اسنوری الف ها را به الف های روشن (که زیبا بودند) و الف های تاریک (که از قیر تاریک تر بودند) دسته بندی کرد. الف ها به شرارت و بی ثباتی معروف بودند. در زمان ها و مناطق مختلف تصور می شد که الف ها باعث بروز مرض در میان آدمیان و حیوانات می شوند و بر سینۀ فرد خفته می نشینند و برایش کابوس ایجاد می کنند. و نیز کودکان مردم را می دزدند و جای آن ها کودکان الف یا غیر آدمیزاد که نحیف یا دگرگون یافته اند می گذارند.

ترول ها

ترول ها هیولای غول پیکری که گاه دارای قدرت های جادویی هستند. ترول ها که با انسان ها دشمنی می ورزند در قصرهایشان زندگی می کنند و با تاریکی هوا نواحی اطراف را تحت سیطرۀ خود درمی آورند. اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند می ترکند یا سنگ می شوند. در داستان های جدیدتر، ترول ها معمولا به اندازۀ انسان یا موجودات کوچک تری مثل دورف ها و الف هایند. آنان در کوهستان زندگی می کنند، گاه دوشیزگان را می ربایند و می توانند تغییر شکل دهند و آینده را ببینند.

خرید مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها The Lord of The Rings زبان اصلی در فروشگاه کتاب آرکان

رمان های تالکین تحسین خیلی از شخصیت های ادبی بزرگ را برانگیخت و کسانی همچون دبلیو. اچ. اودن (ساعر آمریکایی متولد انگلیس) و سی.اس.لوئیس از جمله ستایندگان او بودند. تالکین در سال 1973 درگذشت، ولی شاهکارش یعنی مجموعه کتاب های ارباب حلقه ها تاکنون جزء پرتیراژ ترین کتاب های رمان فانتزی بشمار می رود و اقتباس سینمایی پیتر جکسون با جاذبه های پر زرق و برق هالیوودی اش موجب شد تا این اثر بار دیگر در تمام دنیا جزء آثار پرفروش قرار گیرد. این مجموعه با متن کامل در فروشگاه کتاب آرکان ارائه شده است و علاقه مندان می توانند از خواندن این شاهکار تالکین لذت ببرند.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا