آموزش زبان آلمانیمعرفی کتاب

ترتیب کتاب های منشن Menschen

ترتیب کتاب های منشن Menschen – کتاب آموزش زبان آلمانی سطح بندی شده

در مقاله های قبلی فروشگاه کتاب آرکان با دوره های آموزش زبان آلمانی نظیر کتاب Starten Wir آشنا شدیم. اینبار می خواهیم با ترتیب کتاب های منشن Menschen از پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان آلمانی آشنا شویم. این دوره آموزشی که توانسته به یکی از متد های اصلی یادگیری زبان آلمانی تبدیل شود. این مجموعه به خصوص در کشورمان توانسته جای خود را به عنوان انتخاب اول زبان آموزان و معلمین تثبیت کند. با اینکه تاکنون دیگر دوره های آموزشی آلمانی نیز در کشورمان منتشر شده اند اما بسیاری از زبان آموزان برای شورع یادگیری زبان آلمانی از کتاب های منشن Menschen برای تقویت مهارت های خود استفاده می کنند. در ادامه با دلایل محبوبیت این دوره آموزش زبان آلمانی آشنا می شویم.

ترتیب کتاب های منشن Menschen دوره آموزش زبان آلمانی مناسب برای آموزش از پایه

یکی از دلایل اقبال به این دوره، زبان آموزشی ساده و آموزش مهارت های گرامری از پایه ترین سطح ممکن می باشد. از این رو زبان آموزانی که آشنایی چندانی با زبان آلمانی نداشته اند به صورت مناسبی با محتوای آموزشی کتاب منشن ارتباط برقرار می کنند. آشنایی با واژگان پرکاربرد در زندگی روزمره نیز از دیگر ویژگی هایی است که برای یادگیری کاربردی زبان آلمانی و استفاده از آن در زندگی و مکالامات روزمره کاری، تحصیلی و … مناسب است. ایجاد رابطه آموزشی خوب و جذب زبان آموزان از دیگر ویژگی های مجموعه کتاب های منشن Menschen به شمار می رود. همچنین سعی شده در خلال آموزش ها از تصاویر مناسب با موضوع هر درسنامه نیز برای ایجاد تعامل بهتر با زبان آموزان استفاده شود.

آشنایی با ترتیب مطالعه کتاب های منشن Menschen

همان طور که گفته شد این مجموعه، دوره آموزشی برای زبان آموزان مبتدی و متوسط رو به بالا می باشد. این کتاب برای زبان آموزان در سطح های A1, A2 و B1 در نظر گرفته شده است. برای مطالعه این مجموعه ابتدا باید سطح A1، سپس A2 و در آخر سطح B1 مطالعه شود. هر سطح از این مجموعه به دو بخش و در واقع به دو نیم سطح تقسیم شده است که در ادامه با کتاب هایی که برای هر سطح در نظر گرفته شده آشنا می شویم.

سطح A1 اولین سطح از کتاب حاضر

اولین سطح از کتاب منشن همانطور که از نامش پیداست برای زبان آموزان مبتدی که در نظر گرفته شده است. این سطح شامل دو مجموعه مجزا می باشد. کتاب Menschen A1.1 و کتاب Menschen A1.2 سطح A1 این دوره آموزش زبان آلمانی را تشکیل می دهد. هر کدام از کتاب های A1.1 و A1.2 به همراه کتاب کار و سی دی در نظر گرفته شده اند. زبان آموزان آلمانی برای مطالعه سطح مقدماتی این مجموعه لازم است که اببتدا سطح A1.1 و سپس سطح A1.2 را مطالعه نمایند. این گونه مهارت ها و توانایی های ابتدایی زبان آموزان افزایش پیدا خواهد کرد. در ادامه معرفی ترتیب کتاب های منشن Menschen به سطح A2 می رسیم که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

آشنایی با تریت کتاب های منشن

آشنایی با سطح A2 دوره آموزش زبان آلمانی کتاب های منشن Menschen

پس از مطالعه کامل سطح ابتدایی نوبت به سطح A2 می رسد. این سطح برای زبان آموزانی در نظرگرفته شده است که با مطالعه کامل سطح قبلی، از مهارت های ابتدایی در آشنایی با دستور زبان، واژگان و بخش های مختلف نوشتاری و خواندن آشنا هستند. سطح A2 نیز همانند سطح A1 از دو نیم سطح با نام های A2.1 و A2.2 تشکیل شده است. زبان آموزان پس از مطالعه کامل سطح A2.1 می توانند به مطالعه سطح A2.2 بپردازند.  هر کدام از دوره های A2.1 و A2.2 نیز همانند سطح A1 از کتاب های دانش آموز به علاوه کتاب کار و سی دی تشکیل شده اند. حل تمرین های در نظر گرفته شده در بخش کتاب کار از هر سطح مهم ترین روش بهبود و افزایش سرعت پیشرفت زبان آموزان آلمانی می باشد که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آشنایی با سطح B1 – آخرین سطح از مجموعه حاضر

در ادامه سطوح پیشین، سطح B1 مجموعه کتاب های منشن Menschen برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته در نظر گرفته شده است. این سطح نیز با توجه به مطالب توسعه یافته در بخش های گرامری نیاز به تمارین ویژه دارد که زبان آموزان می توانند از کتاب کار همراه با این سطح استفاده نمایند. این سطح نیز همانند سطوح قبل از دو نیم سطح با نام های B1.1 و B2.2 تشکیل شده است. این دو سطح با کتاب کار و سی دی ارائه شده است و لازم است از متعلقات این مجموعه برای افزایش توانایی ها در مهارت های چهار گانه استفاده شود.

مرور کلی بر ترتیب کتاب های منشن Menschen

  1. Menschen A1.1 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )
  2. Menschen A1.2 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )
  3. Menschen A2.1 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )
  4. Menschen A2.2 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )
  5. Menschen B1.1 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )
  6. Menschen B1.2 ( کتاب دانش آموز + کتاب کار + سی دی )

از دلایل محبوبیت این کتاب آموزش زبان آلمانی

این دوره که با بروزترین متد ها و استاندارد های آموزش اروپایی تدوین شده است با گذشت سال ها از انتشار، هنوز یکی از اولویت های اول معلمین آموزش زبان آلمانی و دانش جویان آلمانی می باشد. این مجموعه که توسط انتشارات معتبر هوبر که ناشر موفقترین دوره های آموزش زبان آلمانی بوده، منشتر گردیده و امکانات آموزشی مختلفی را برای افزایش سطح به سطح توانایی زبان آموزان در نظر گرفته است. هر سطح برای بحث های شنیداری سی دی جداگانه ای ارائه کرده و همچنین برای هر یک از موضوعات بخش های درک مطلب و مکالمه از مطالب روزنامه ها و دیگر موضوعات روزمره استفاده شده است. این امر به علت افزایش تعامل زبان آموزان با بخش های کاربردی کتاب میتواند بازده اموزشی را افزایش دهد.

مشاهده و خرید این مجموعه + تخفیف ویژه

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا