رمانمعرفی کتاب

ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher

ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher

ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher برای علاقه مندان به این رمان فانتزی دوست داشتنی ممکن است جای سوال داشته باشد. در این مقاله از سری مجموعه های معرفی کتاب در فروشگاه کتاب آرکان تریتب کتاب های ویچر را به صورت کامل بیان کردیم تا بتوانیم راهنمایی خوبی در این زمینه داشته باشیم. اما در ابتدا اگر اندکی از تاریخچه و نحوه شکل گیری یکی از محبوب ترین سری رمان های فانتزی را بدانیم بد نیست. زمانی که ساپکوفسکی، نویسنده و خالق مجموعه کتاب های Witcher در حال نوشتن این کتاب بود شاید فکرش را هم نمی کرد که آثار او به یکی از محبوبترین کتاب های داستان فانتزی تبددیل شود. شاید تاکنون کتاب های داستان زیادی خوانده باشید اما چیزی که ویچر را نسبت به سایر رمان ها متمایز می کند شخصیت پردازی فوق العاده آن است.

روایت داستان به گونه ای است که حتی هر یک از هیولاها نیز داستان و سرگذشت مخصوص به خود را دارا هستند که در طول مطالعه هر یک از جلد های کتاب با آن ها آشنا می شویم. دومین موضوعی که این رمان را نسبت به سایر کتاب ها متمایز می کند، شخصیت های متفاوتی است که در طول کتاب با آن ها روبرو می شویم. دنیای ویچر سراسر هیجان است و به طور قطع با شروع کردن اولین کتاب، آن را تا انتها ادامه خواهید داد. اولین کتاب از این مجموعه در ابتدا در سال 1990 منتشر گردید و مدت کوتاهی پس از انتشار به زبان انگلیسی و سپس به بسیاری از زبان های زنده دنیا ترجمه شد.

مشاهده و خرید مجموعه Witcher زبان اصلی

مشاهده و خرید مجموعه Witcher ترجمه فارسی

و اما ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher

مجموعه کتاب های ویچر شامل دو جلد مقدماتی است. این دو جلد سری داستان های کوتاهی را در بر می گیرند که هدفشان آشنایی ما با شخصیت ها و سر گذشت هر یک از آن هاست. اما شاید این سوال پیش بیاید باوجود اینکه این دو کتاب ابتدایی که حکم مقدمه برای ورود به دنیای ویچر را دارند آیا لازم است که مطالعه شوند؟ به طور حتم بله. همان طور که گفتیم این دو کتاب برای آشنایی با شخصیت های اصلی و سرگذشت آن ها در نظر گرفته شده اند و اگر مطالعه نوشوند قطعا در ادامه برای فهم داستان و شناخت شخصیت ها با مشکل روبرو خواهید شد.

ترتیب کتاب های Witcher

 

آشنایی با ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher از ابتدا تا انتها

1-کتاب آخرین آرزو : این کتاب با عنوان اصلی کتاب The Last Wish، اولین کتاب از سری کتاب های Witcher است. در این کتاب با سرگذشت شخصیت اصلی این مجموعه یعنی گرالت اف ریوایی آشنا می شویم. همچنین متوجه خواهیم شد که ویچرها چه کسانی هستند و چگونه آموزش می بینند. گرالت هم که یکی از ویچرها بشمار می رود پس از سال ها تعلیم و آموزش در مدرسه هایی که مخصوص پرورش ویچرها است، اکنون به یکی از قویترین ویچرها تبدیل شده است. او با هیولاهای زیادی مبارزه می کند و حالا یکی از شکارچیان هیولا است.

2-کتاب شمشیر سرنوشت : در ادامه معرفی ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher با دومین کتاب از دنیای ویچر آشنا می شویم. کتاب شمشیر سرنوشت با عنوان اصلی کتاب Sword of Destiny همانند جلد قبلی شامل مجموعه داستان های کوتاه می باشد. در این جلد بیشتر با ویچر آشنا می شویم او که شهر ها را در پی یافتن هیولاها پشت سر می گذارد با شرایط غیر منتظره ای روبرو می شود که می تواند سرنوشت او را تغییر دهد…

3-کتاب خون الف ها : دنیای ویچر با سومین کتاب خود با نام Blood of Elves ادامه پیدا می کند. این کتاب شروعی بر داستان های بلند ویچر می باشد و برخلاف دو کتاب قبلی خبری از داستان های کوتاه نیست. الف ها در سراسر داستان ویچر حضور تاثیرگذاری دارند و زندگی آرام بین الف ها و انسان ها در معرض خشونت قرار گرفته است. اما در این کتاب از فرزند موعودی سخن گفته می شود که می تواند سنوشت الف ها و انسان ها را تغییر دهد.

دیگر کتاب های دنیای ویچر

تاکنون با سه کتاب ابتدایی ویچر آشنا شدیم. ترتیب خواندن دیگر کتاب های ویچر Witcher نیز به صورت زیر است:

4-کتاب ویچر دوران حقارت : در چهارمین کتاب از دنیای ویچر با شخصیت های جدیدی آشنا می شویم. گرالت ماموریت ویژه ای دارد که باید به خوبی از پس انجام آن برآید. دسیسه های دشمنان نیز ادامه پیدا می کند و این موضوع می تواند جدایی گرالت و سیری را رقم بزند. عنوان اصلی جلد چهارم ویچر نیز کتاب The Time of Contempt نام دارد.

5- کتاب پنجم ویچر غسل آتش : این کتاب با عنوان اصلی Baptism of Fire پنجمین کتاب ویچر است. این بار گرالت به سختی مجروح شده اما باید به هر صورتی از سیری مراقبت کند. همچنین او باید با یکی از خطرناک ترین هیولاها روبرو شود.

6- کتاب برج پرستو : این کتاب با عنوان اصلی The Tower of the Swallow ششمین کتاب از ویچر است. حوادث هیجان انگیزی در این کتاب اتفاق خواهد افتاد و خیلی از خوانندگان از این جلد به عنوان پرهیجان ترین کتاب دنیای ویچر نام می برند.

7- کتاب بانوی دریاچه : این کتاب با نام اصلی Lady of the Lake هفتمین کتاب از ویچر است. در این کتاب سیری پس از اتفاقاتی که برایش افتاد اکنون در دنیای الف ها گرفتار شده است در حالی که گرالت و یارانش به شدت به او احتیاج خواهند داشت.

8- کتاب Season of Storms : کتاب فصل طوفان ها آخرین کتاب از ویچر است. در این کتاب رازها برملا می شوند. این کتاب نیز در ادامه جلد قبلی حوادثی را که برای سیری افتاده است روایت می کند. حالا که با ترتیب خواندن کتاب های ویچر Witcher آشنا شدید می توانید از خواندن این رمان فانتزی محبوب لذت ببرید.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا