رمان

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

آشنایی با ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

در این مقاله  قصد داریم ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter را به صورت کامل برای علاقه مندان به این مجموعه دوست داشتنی معرفی کنیم. هری پاتر در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. این مجموعه رمان فانتزی که برای اولین بار در سال 1997 جلد اول آن در انگلستان منتشر شد، تاکنون با فروش میلیونی علاوه بر این که یکی از مشهور ترین کتاب های داستانی برای نوجوانان و جوانان به حساب می آید، رکوردهای بسیاری نیز به دست آورده است. جی کی رولینک خالق این مجموعه بسیاری از جوایز معتبر در زمینه کتاب های کودک و نوجوانان را به دست آورده است و برای دو بار در سال های 2007 و 2008 عنوان محبوبترین کتاب منتشر شده در انگلیس را از آن خود کرده است.

این مجموعه نسخه زبان اصلی آن توسط انتشارات scholastic منتشر شده است به صورت زبان اصلی و ترجمه فارسی در فروشگاه کتاب آرکان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. که با کلیک بر روی هر یک از تصویر زیر می توانید برای خرید رمان زبان اصلی هری پاتر و نسخه ترجمه فارسی آن اقدام نمائید.

مشاهده و آشنایی با مجموعه کتاب های هری پاتر Harry Potter نسخه زبان اصلی با کلیک بر روی تصویر زیر:

مجموعه کتاب های هری پاتر Harry Potter

مشاهده و آشنایی با نسخه ترجمه فارسی (ترجمه ویدا اسلامیه) سری کامل هری پاتر با کلیک بر روی تصویر زیر:

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

آشنایی با داستان سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

همه چیز از خیابان ساکت Privet Key شروع شد. البته سکوت این خیابان زیاد دوام نخواهد آورد. وقتی که هاگرید با آن موتورش کودکی خرد سال را نزد دامبلدور می آورد، او می داند مدت زیادی طول نمی کشد که این کودک به یکی از معروف ترین جادوگران و بهترین شاگردهای مدرسه هاگوارتز تبدیل می شود. حادثه تلخی که برای پدر و مارد هری اتفاق افتاده است عامل اصلی کینه ای عمیق در برابر جادوگر بد ذات یعنی ولدمورت خواهد شد و قدرت جادوگر خبیث را تهدید خواهد کرد. اما فعلا لازم است که هری یک ساله به دور از هیاهو و در محله ای آرام بزرگ شود تا وقت آن لحظه برسد که او به جایگاه اصلی خود راه پیدا کند.

تنها فامیل هایی که هری دارد خاله و شوهر خاله اش یعنی خانواده دورسلی هستند. هر چه زمان پیش می رود و هری بزرگتر می شود شرایط برای او بدتر و رفتار خانواده دورسلی با او خشن تر می شود. خاله و شوهر خاله اش که جزء مشنگ ها هستند (افرادی که جادوگر نستند)) به خاطر حسادتشان به پدر و مادر هری او را اذیت می کنند اما شرایط خیلی زود تغییر می کند. در شب تولد یازده سالگی هری پاتر، هاگرید با نامه ای از طرف دامبلدور هری را متوجه می کند که او به مدرسه هاگوارتز راه پیدا کرده است. با ورود هری با هاگوارتز ماجراهای اصلی داستان شروع می شود که در ادامه و معرفی جلدهای هری به آن ها اشاره خواهیم کرد.

و اما ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

سری کتاب های هری پاتر شامل هشت جلد می شود که در هفت جلد ابتدایی مجموعه کتاب های Harry Potter در هر کتاب با داستان های هیجان انگیز و البته بسیاری از موقع ها پرخطر هری در یک سال تحصیلی هاگوارتز آشنا می شویم. در ادامه با ترتیب کتاب های هری پاتر Harry Potter از اولین جلد تا آخرین کتاب منتشر شده از آن آشنا خواهیم شد.

1- کتاب هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Sorcerers Stone) اولین کتاب از مجموعه کتاب های Harry Potter: این کتاب در سال 1997 برای اولین بار در کشور انگلستان و بلافاصله در امریکا منتشر شد. رمان های فانتزی همیشه طرفداران زیادی داشته است با انتشار اولین کتاب از سری کتاب های هری پاتر Harry Potter استقبال بسیار مناسبی از این مجموعه شکل گرفت که شاید خالق این اثر جی کی رولینگ نیز فکرش را نمی کرد. طولی نکشید که این رمان به بیش از 60 زبان دنیا ترجمه و در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

برای مشاهده جلد اول نسخه ترجمه فارسی و زبان اصلی روی تصویر زیر کلیک کنید:

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter (جلد اول)

داستان جلد اول

همان طور که اشاره شد هری پاتر در کنار خانواده دورسلی زندگی می کند و در شب تولد یازده سالگی توسط دامبلدور به مدرسه جادوگری هاگوارتز راه پیدا می کند. از همان ابتدای ورود به بزرگترین مدرسه جادوگری، شگفتی های بسیار را مشاهده می کند و همچنین دوستان خوبی هم پیدا می کند. هری پاتر که از حمله وحشیانه ولدمورت به خاطر فداکاری مادرش زنده مانده است، توسط بسیاری از دانش آموزان و اساتید هاگوارتز شناخته شده است. اما هنوز جای زخمی که از حمله ولدمورت به جا مانده او را اذیت می کند. و هنگامی که این قدرت شیطانی به او نزدیک می شود درد جای زخم او بیشتر می شود. ولدمورت قدرت خودش را از دست داده است اما قصد دارد با بدست آوردن سنگ جادو زندگی جاودانه خود را بدست آورد…

کتاب هری پاتر و حفره اسرار آمیز دومین کتاب از سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

2- کتاب هری پاتر و حفره اسرار آمیز (Harry Potter and the Chamber of Secrets): در ادامه معرفی ترتیب کتاب های هری پاتر Harry Potter به دومین کتاب از این مجموعه می رسیم. ولدمورت که توسط پیشگویی های انجام شده می داند قدرت او توسط یک کودک تهدید می شود به هر نحوی که شده است قصد از بین بردن آن کودک را دارد و آن کسی نیست جز هری پاتر. هری که در اولین تقابل خود در کتاب هری پاتر و سنگ جادو توانست که ولدمورت را مغلوب کند می داند که این انتهای راه نیست و ولدمورت در صورت به دست آوردن قدرت اصلی خود برای او و دوستانش بسیار خطرناک خواهد بود. ولدمورت به هر نحوی که شده قصد دارد قدرت خودش را به دست آورد…

برای مشاهده جلد دوم نسخه ترجمه فارسی و زبان اصلی ازسری کتاب های Harry Potter روی تصویر زیر کلیک کنید:

جلد دوم از سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter (جلد سوم)

3- کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban): در سومین کتاب از مجموعه هری پاتر خطر ولدمورت برای هری و دوستانش بیش از پیش مشخص خواهد شد. همچنین در این کتاب هری با قلعه ممنوعه ای به نام آزکابان آشنا می شود که فرد خطرناکی در آن زندانی شده است. هری حق نزدیک شدن به این قلعه را ندارد اما تصمیم خود را می گیرد که از رازهای این قلعه مخوف باخبر شود. سریوس بلک که او را میراث دار ولدمورت می دانند سال هاست به واسطه طلسمی در این قلعه زندانی شده است ولی هری از خطری که در انتظار اوست اطلاعی ندارد.

مشاهده و خرید کتاب سوم این مجموعه با کلیک بر روی تصویر زیر:

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter جلد سوم

داستان های هیجان انگیز هری در چهارمین سال تحصیل در هاگوارتز

4- کتاب هری پاتر و جام آتش (Harry Potter and the Goblet of Fire): برای معرفی چهارمین کتاب از مجموعه هری پاتر می توانیم بگوییم که با یکی از هیجان انگیزترین کتاب های این مجموعه طرف هستیم. ترجمه فارسی این کتاب در دو جلد و به ترجمه ویدا اسلامیه منتشر شده است که با ترجمه روان می تواند برای علاقه مندان به خواندن نسخه ترجمه فارسی مناسب باشد. هری که قرار است در مسابقات کوییدیچ به عنوان پست جست و جو گر برای تیم گریفیندور به میدان برود نکات عجیبی را در مورد مسابقه پیش رو کشف می کند. این جام برای مدت ها بود که انجام نمی شد اما به یک باره تصمیم برای انجام آن برای هری پاتر عجیب است.

برای مشاهده نسخه زبان اصلی و ترجمه فارسی چهارمین کتاب از هری پاتر روی تصویر زیر کلیک کنید:

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter جلد چهارم

آشنایی با پنجمین کتاب از سری کتاب های هری پاتر Harry Potter

5- کتاب هری پاتر و محفل ققنوس (Harry Potter and the Order of the Phoenix): در پنجمین کتاب از این مجموعه با طولانی ترین جلد روبرو هستیم. ترجمه فارسی این کتاب توسط ویدا اسلامیه در سه جلد ارائه شده است. هری که در ابتدای ورودش به مدرسه هاگوارتز یاده سال بیشتر نداشت حالا پس از گذشت پنج سال به سطح بالایی از توانایی های جادوگری دست یافته است. حالا او که دوران نوجوانی را پشت سر می گذارد باید در تصمیمات خود مستقل عمل کند. دشمنان او که اصلی ترین آن ها ولدمورت خبیث است از هر راهی برای آسیب رساندن به او استفاده می کند.

مشاهده نسخه زبان اصلی و ترجمه هری پاتر و محفل ققنوس با کلیک بر روی تصویر زیر:

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter کتاب پنجم

معرفی کتاب ششم این مجموعه محبوب

6- کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه (Harry Potter and the Half Blood Prince): هری که حالا دوران نوجوانی را پشت سر گذاشته با چالش های جدیدی روبرو است. او می داند که ولدمورت خطرناک تر از هر وقت دیگری است و تقریبا قدرت اصلی خودش را به دست آورده اما کسی حرف های او را باور نمی کند. تمام تلاش او این است که دوستانش و دامبلدور را قانع کند که ولدمورت در تدارک حمله بزرگی به آن هاست ولی دیگران فکر می کنند که او دیوانه شده. حال هری پاتر برای اینکه بتواند حرف خودش را ثابت کند راه سختی پیش رو دارد از طرفی فرصت زیادی برای او باقی نمانده است.

مشاهده جلد ششم از هری پاتر با کلیک بر روی تصویر زیر:

جلد ششم از مجموعه Harry Potter

ترتیب خواندن سری کتاب های هری پاتر Harry Potter (جلد هفتم)

7- کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ (Harry Potter and the Deathly Hallows): حال با یکی از جذاب ترین کتاب های این مجموعه روبرو هستیم. انتشار این جلد از مجموعه توانست رکورد فروش در 24 ساعت اول را به نام خود ثبت کند. تنها در بیست و چهار ساعت ابتدایی از انتشار این کتاب 12 میلیون نسخه از آن در امریکا و انگلستان به فروش رفت. از اولین کتاب تا بحال طرفداران منتشر نبرد نهایی بین ولدمورت و هری پاتر بوده اند، حال وقت آن رسیده که این خواسته محقق شود. نبرد بین خیر و شر در این کتاب شکل می گیرد.

مشاهده نسخه زبان اصلی و ترجمه فارسی کتاب هفتم با کلیک بر روی تصویر زیر:

جلد هفتم از این مجموعه رمان فانتزی

هشتمین و آخرین کتاب از این رمان

8- کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده (Harry Potter and the Cursed Child): این کتاب با فاصله زمانی بسیار زیاد از جلد هفتم منتشر شد و در واقع حوادث بعد از رویارویی هری و ولدمورت را روایت می کند. این مجموعه با داستان اصلی از جی کی رولینگ و نمایشنامه ای از جک ترون در ابتدا در شهر لندن بر روی صحنه رفت و توانست نظر مثبت منتقدین و تماشاگران را به دست آورد. این نمایش نامه در دو بخش اجرا شد و کتاب حاضر نیز هر دو بخش این نمایشنامه را شامل می شود.

جلد هشتم از سری کتاب های Harry Potter

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

  1. سلام ، خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین من سوال ی که داشتم این بود عکس اولی که در سایت گذاشتین ۱۳ کتاب هست که بعضی از کتاب ها چندین بار تکرار شدن ولی در اصل ۸ کتاب معرفی کردین

        1. سلام وقت بخیر. باتوجه به اینکه برخی از کتاب های این مجموعه مانند هری پاتر و محفل ققنوس شامل 2 یا 3 جلد هستند، برای تهیه مجموعه کامل باید 13 جلد این مجموعه تهیه شود.

  2. سلام من تمام کتاب های هری پاتر را خوندم واقعا ادم غرق داستان میشه،یک پر فروش ترین کتاب های جهان هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا