معرفی کتاب

بهترین کتاب برای آزمون ای پی تی EPT

معرفی چهار کتاب برتر آزمون ای پی تی EPT

این مقاله برای معرفی بهترین کتاب برای آزمون ای پی تی EPT تهیه شده است. در این مقاله از سری مقاله های معرفی کتاب در فروشگاه کتاب آرکان قصد داریم با چهار کتاب برتر در زمینه آماده سازی برای آزمون زبان دانشگاه آزاد در مقطع دکتری آشنا شویم. هرچه قدر هم به درسنامه های مورد نیاز برای آزمون تسلط داشته باشید، اما همچنان نیاز به یک مرجعی که مختص آزمون EPT در نظر گرفته شده باشد و نکات مهم آزمونی و تست های متنوع را در اختیارتان قرار دهد همچنان احساس می شود. از این رو یکی از راه های مناسب برای آمادگی در هر آزمونی به خصوص آزمون ای پی تی که متولی آن دانشگاه آزاد می باشد، دسترسی به منابعی است که صرفا برای آمادگی در این آزمون در نظر گرفته شده اند.

نکته: منابع بسیاری می توانند جهت آمادگی در آزمون ای پی تی مورد استفاده قرار گیرند اما ما در این مقاله سعی کرده ایم کتاب های با ترجمه فارسی و تالیفی را خدمت شما عزیران معرفی کنیم.

بهترین کتاب برای آزمون ای پی تی EPT دارای چه ویژگی هایی است؟

کتاب های بسیاری با عنوان آمادگی برای آزمون EPT در نظر گرفته شده اند اما در این میان بهتر است کتاب هایی را انتخاب کنیم که ویژگی های مناسب برای موفقیت در آزمون را داشته باشند و داوطلبین را از منابع دیگر بی نیاز کنند. برای انتخاب خوب باید با ویژگی های یک کتاب خوب که برای آمادگی آزمون در نظر گرفته شده است آشنا باشیم. اولین نکته ای که باید به آن توجه شود، نویسنده اثر است. اینکه ما بتوانیم از اثر یک نویسنده باتجربه که سال ها در زمینه آموزش در زمینه های مرتبط با آزمون ای پی تی فعال است استفاده کنیم، قطعا در دستیابی به نتیجه بهتر موثر خواهد بود. پس لازم است که آشنایی مختصری با سوابق نویسنده در حوزه کاری خود داشته باشیم.

اگر به دنبال بهترین کتاب برای آزمون ای پی تی EPT هستیم باید در نظر داشته باشیم که کتاب انتخابی ما تمامی مباحث مورد نیاز برای آزمون را مورد پوشش قرار دهد. شامل نکات تستی باشد، دید خوبی نسبت به مفاد آزمون ایجاد کند و همچنین ما را با بخش های مهمی که امکان طرح سوال از آن قسمت ها بیشتر است، آشنا کند. از دیگر ویژگی های یک کتاب خوب برای آزمون این است که داوطلبان را با اشتباهات رایج آشنا کند و سوالات پرتکرار سال های گذشته را نیز مشخص کرده باشد. سعی کرده ایم در معرفی کتاب های آزمون، مجموعه هایی را انتخاب کنیم که تمامی ویژگی های مطرح شده را داشته باشند. اما قبل از معرفی کتاب های ای پی تی بهتر است بیشتر با این آزمون آشنا شویم.

آزمون ای پی تی EPT چیست و چه کاربردی دارد؟

آزمون ای پی تی (English Proficiency Test) از جمله آزمون های زبان استانداردی است که دانشجویان دوره دکتری برای ادامه تحصیل در این مقطع دانشگاه آزاد می توانند با قبولی در آن، مجوز ادامه تحصیل را کسب نمایند. همانند دیگر آزمون های زبان نظیر تافل، آیلتس و غیره این آزمون نیز شامل بخش های مختلفی نظیر درک مطلب، واژگان و گرامر می شود. در واقع این آزمون از جهت سنجش سطح زبان عمومی دانشجویان محصّل در مقطع دکتری حائز اهمیت است. بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه آزاد، سالیانه بیش از ده هزار نفر جهت تحصیل در مقطع دکتری، وارد این دانشگاه می شوند، موفقیت در این مقطع منوط به قبولی در آزمون های زبان EPT، MSRT، IELTS یا TOEFL می باشد.

و اما معرفی بهترین کتاب ها برای آزمون ای پی تی

همانطور که در بالا اشاره شد سالانه هزاران نفر برای تحصیل در مقطع دکتری وارد دانشگاه می شوند اما بر اساس آمارهای منتشر شده توسط دانشگاه آزاد، دانشجویان به سختی موفق به کسب نمره قبولی در آزمون های تافل، آیلتس و ای پی می شوند. بنابراین نیاز به کتاب های کمک آزمون برای افزایش درصد احتمال موفقیت دانشجویان دکتری احساس می شود. از این رو کتاب هایی که در ادامه معرفی می شوند تکنیک ها و مهارت های لازم جهت ارتقاء نمرات در آزمون های ذکر شده بخصوص آزمون ای پی تی EPT را در اختیار داوطلبین قرار می دهند. با مطالعه این کتاب ها شما می توانید به طور کاملا آکادمیک و حرفه ای مهارت های لازم جهت موفقیت در آزمون EPT را کسب کرده و به هنگام آزمون اصلی از آن ها استفاده نمائید.

کتاب جامع طلایی آزمون ای پی تی دکتر رضا خیرآبادی

کتاب جامع طلایی آزمون ای پی تی EPT دکتر رضا خیرآبادی
کتاب جامع طلایی آزمون ای پی تی EPT دکتر رضا خیرآبادی

این کتاب همانطور که از نامش پیداست مختص آزمون ای پی تی در نظر گرفته شده است. مولفین این مجموعه، دکتر رضا خیرآبادی و وحید صفر زاده از مدرسین با سابقه در زمینه آزمون های زبان می باشند که تاکنون مجموعه های بسیاری که بیشتر آن ها با استقبال دانشجویان روبرو بوده است را تالیف نموده اند. این مجموعه یکی از بهترین کتاب ها برای آزمون ای پی تی EPT به شمار می آید که هر ساله با توجه به تغییرات صورت گرفته در ساختار آزمون به روز رسانی می شود و سوالات آخرین آزمون برگزار شده نیز به آن اضافه می گردد. ساختار کتاب بر مبنای تجزیه و تحلیل آزمون های سال های پیش طراحی شده است. از جمله نکات بسیار مهم در این کتاب ترجمه کامل متون و جملات می باشد که باعث می شود خوانندگان کتاب خود را در کلاس درس احساس کنند. این منبع آزمون ای پی تی شامل ویژگی های زیر است:

 • ارائه کامل و جامع تست های لغت ( همراه با بررسی و ترجمه تمام گزینه ها و کلمات هم معنا)
 • در نظر گرفتن تست های گرامر ( به همراه توضیحات کاملا کاربردی و رد گزینه های نادرست)
 • دسترسی به تست های درک مطلب ( با ترجمه دقیق تمام تمن ها و تست های Cloze)

و اما یکی از بخش هایی این کتاب را یه یکی از بهترین کتاب های آزمون ای پی تی EPT تبدیل کرده است بخش تحلیل و تجزیه دقیق آزمون EPT در چندین دوره گذشته می باشد. باتوجه به این که بسیاری از سوالات آزمون شباهت بسیاری به سوالات سال های پیشین دارند از این رو بررسی و دسترسی به نمونه سوالات سال های قبل می تواند داوطلبین را بیش از پیش به موفقیت نزدیک کند.

کتاب فست گرامر مهراد زنگیه وندی

خرید کتاب فست گرامر زنگیه وندی
خرید کتاب فست گرامر زنگیه وندی

این کتاب برای موفقیت در بخش گرامر آزمون هایی مانند ای پی تی، ام اس آر تی، تافل و آیلتس در نظر گرفته شده است. بخش گرامر یکی از مهم ترین بخش های هر آزمون بخصوص آزمون ای پی تی می باشد که استفاده از این کتاب می تواند به موفقیت هرچه بیشتر داوطلبین در این بخش کمک نماید. در این کتاب آزمون EPT، با نکات و شیوه های پاسخ دهی به سوالات گرامر آشنا می شویم. ویژگی های کتاب فست گرامر را می توان در چهار بخش زیر عنوان کرد:

 1. آموزش نکات گرامری از پایه با بررسی نمونه سوالات آزمون های پیشین و آموزش به زبان ساده و قابل فهم.
 2. تمرکز بر روی مباحثی که امکان طرح سوال از آن ها بیشتر است.
 3. آشنایی داوطلبین با معیار های سنجش و نمره دهی در بخش گرامر آزمون ای پی تی.
 4. دارا بودن بخش شبیه ساز آزمون و همراهی نمونه سوالاتی که بیشترین شباهت را با سولات آزمون اصلی دارا هستند.

این کتاب با عنوان گرامر جامع آزمون های زبان نیز شناخته می شود و یکی از بهترین کتاب های آزمون ای پی تی و سایر آزمون های زبان در بخش گرامر به شمار می آید که برای موفقیت در آزمون های زیر قابل استفاده است:

 • آزمون تافل
 • کنکورهای ارشد و دکتری
 • آیلتس
 • MSRT
 • EPT
 • MHLE

کتاب تافل دکتری رضا خیرآبادی از بهترین کتاب های آزمون ای پی تی EPT

کتاب تافل دکتری رضا خیرآبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ کتاب تافل دکترا
کتاب تافل دکتری رضا خیرآبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ کتاب تافل دکترا

این کتاب از دیگر مجموعه ها به تالیف رضا خیرآبادی به عنوان مرجع آزمون های زبان است که بر خلاف کتاب جامع طلایی آزمون EPT برای سایر آزمون های زبان همانند ام اس آر تی، تولیمو و ام ا] ال ای (آزمون وزارت بهداشت) نیز قابل استفاده است. این کتاب باتوجه به جدیدترین تغییرات در بخش آزمون ای پی تی تدوین و طراحی شده است و یکی از معدود کتاب هایی است که نمونه سوالات واقعی آزمون EPT را در اختیار مطالعه کنندگان قرار می دهد. این کتاب را ld توان یکی از پرفروش ترین کتاب های جامع برای آمادگی در آزمون های زبان نام برد که هر ساله بروز رسانی می گردد. در این کتاب با یک نمونه کامل و واقعی از آزمون ای پی تی به همراه پاسخنامه کاملا تشریحی روبرو هستیم. این مجموعه که به همراه دی وی دی تصویری و یک سی دی ارائه شده است حاوی جدیدترین سوالات آزمون های پیشین می باشد که قطعا می تواند یکی از بهترین کتاب های آزمون ای پی تی EPT بشمار آید.

کتاب جامع تافل لانگمن

کتاب جامع تافل لانگمن قرمز دکتر رضا خیرآبادی کتابخانه فرهنگ
کتاب جامع تافل لانگمن قرمز دکتر رضا خیرآبادی کتابخانه فرهنگ

این کتاب نیز به تالیف و ترجمه دکتر رضا خیرآبادی از مولفین بنام در زمینه آزمون های زبان منتشر شده است. ارائه درسنامه های لازم برای موفقیت در آزمون هایی نظیر ای پی تی، تولیمو، ام اس آر تی و … از جمله ویژگی های منحصر به فرد این کتاب است. اگر نیاز به مجموعه ای دارید که علاوه بر نمونه سوالات و نکات تستی، شامل درسنامه های ضروری آزمون نیز باشد، قطعا این کتاب انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این کتاب که ترجمه یکی از کتاب های برتر در زمینه آماده سازی برای آزمون های زبان در سراسر دنیا است، به انضامم بخش های تالیفی دکتر رضا خیرآبادی توانسته به کتابی پرمخاطب برای آزمون های زبان تبدیل شود. این کتاب ترجمه Longman Preparation Course for the TOEFL می باشد. اما بخش های مربوط به آزمون به صورت کاملا تالیفی و منحصر به فرد از دکتر خیرآبادی در این کتاب گنچانده شده است که داوطلبین آزمون های تافل، ای پی تی و دیگر آزمون های زبان می توانند از این کتاب استفاده نمایند.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا