آموزش زبان انگلیسیمعرفی کتاب

آشنایی با سطح کتاب های Four Corners فور کرنرز

سطح مجموعه کتاب های Four Corners فور کرنرز به نحوی در نظر گرفته شده است که دانش آموزان در سطوح ابتدایی، متوسط و پیشرفته بتوانند از این مجموعه استفاده نمایند. در ادامه قصد داریم این دوره آموزشی زبان انگلیسی را به همراه سطوح مختلف آن معرفی کنیم. این مجموعه از دیگر کتاب های آموزش زبان انگلیسی است که توسط بخش انتشارات کمبریج تدوین و تهیه شده است. در نگارش این مجموعه نیز از اساتید زبان انگلیسی بهره گرفته شده و زبان آموزان با یکی از متدهای جدید آموزشی آشنا خواهند شد. همانند سایر کتاب های آموزشی نظیر کتاب های World English مجموعه کتاب های فور کرنرز نیز تلفیقی از مهارت های چهارگانه را در قالب درسنامه های پیوسته ارائه داده است.

برای خرید کتاب های Four Corners فور کورنرز روی تصویر زیر کلیک کنید:

آشنایی با سطح و خرید کتاب های Four Corners فور کرنرز

در این مقاله با چه مطالبی آشنا خواهیم شد؟

 • معرفی کلی مباحث آموزشی کتاب های Four Corners
 • مقایسه روش آموزشی این مجموعه با سایر کتاب های آموزش زبان
 • معرفی سطح به سطح مجموعه کتاب های حاضر

سطح کتاب های Four Corners فور کورنرز مناسب برای زبان آموزان جوان و بزرگسال

این مجموعه که مهارت های زبانی چهارگانه را به صورت تلفیقی ارائه داده، برای زبان آموزان بزرگسال و جوان در نظر گرفته شده است. توجه به نیاز اصلی زبان آموزان یعنی پیشرفت در مهارت مکالمه از دلایل اصلی کمبریج برای انتشار این مجموعه بوده است. اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که با گذشت سال ها اکنون به دلیل فرصت های شغلی و یا پیشرفت در دانشگاه و مهاجرت به فکر یادگیری زبان انگلیسی افتاده اید و یا محصل و دانشجو می باشید و برای تقویت مهارت های چهارگانه خود به کتاب کمک آموزشی سطح بندی شده نیاز دارید، سطح های مختلف مجموعه کتاب های Four Corners فور کرنرز با تمرکز بر روی افزایش مهارت ارتباطی در زندگی روزمره، می تواند یکی از انتخاب های کاربردی برای یادگیری زبان باشد.

این مجموعه با ارائه واژگان کلیدی و پرکاربرد در زندگی روزمره و شرایط مختلف، برنامه درسی برای یادگیری دستور زبان و ارائه هر یک از دیگر مهارت های زبانی داخل هر درسنامه، به افزایش توانایی زبان آموزان پرداخته است. تمارین جزء جدا ناپذیر درسنامه های این کتاب هستند که پس از پایان هر درسنامه با آن ها روبرو خواهید شد. این مجموعه تأکید ویژه ای برای تبدیل نمودن زبان آموزان به یک سخنران در زبان انگلیسی که بدون نقص و با اعتماد به نفس بالایی عمل می کند، دارد. در کنار استفاده از این دوره امکان استفاده از مجموعه های تخصصی نظیر کتاب Q Skills for Success نیز امکان پذیر خواهد بود.

آشنایی با سطح مجموعه کتاب های Four Corners فور کورنرز

مجموعه کتاب های فور کرنرز در ویرایش دوم خود شامل چهار سطح می باشد. سطح اول این کتاب یعنی Four Corners 1 برای زبان آموزان در سطوح ابتدایی (A1) در نظر گرفته شده است. 12 درسنامه در این کتاب موجود است که هر کدام به موضوع ویژه ای پرداخته اند. تنوع موضوعات در نظر گرفته شده نیز از دیگر ویژگی های مثبت این کتاب به شمار می رود. در درسنامه های این مجموعه موضوعاتی مانند: غذا، بازی های گوناگون، آشنایی با مشاغل و زندگی روزمره در نظر گرفته شده اند. در ادامه و در سطوح بعدی کتاب های Four Corners مباحث در ادامه آخرین درسنامه از سطح اول ارائه شده اند. به صورت کلی سطح و ترییب مجموعه به صورت زیر است:

 1. کتاب Four Corners 1
 2. کتاب Four Corners 2
 3. کتاب Four Corners 3
 4. کتاب Four Corners 4

چهار مهارت اصلی کتاب فور کرنرز

سطح های مختلف مجموعه کتاب های Four Corners فور کورنرز چه روش آموزشی را برای آموزش به زبان آموزان در نظر گرفته اند؟

امروزه اکثر کتاب های آموزشی که توسط انتشارات مختلف متشر گردیده است، تمرکز ویژه ای بر روی افزایش توانایی های زبان آموزان در بخش مکالمه دارند. آموزش بر اساس افزایش ایجاد ارتباط با دیگران و همچنین استفاده از ابزار و مهارت های دیگر زبانی نظیر واژگان، دستور زبان و … به نحوی ارائه شده اند که زبان آموز در نهایت بتواند از آن ها برای تقویت خود در گفتار بهره ببرد. استراتژی مجموعه کتاب های Four Corners فور کرنرز بر اساس پرسش و پایسخ در نظر گرفته شده است. این کتاب از زبان آموزان درخواست می کند که دربارۀ مسئله و موضوعی که در هر درسنامه ارائه شده است تصمیم بگیرند و پاسخ خود را بر اساس کلیدواژه هایی نظیر (کاملاً موافقم، موافقم، مخالفم، کاملاً مخالفم) توضیح دهند.

انتخاب شیوه آموزشی منحصر به فرد این مجموعه به زبان آموزان در یادگیری جامع مهارت های ارتباطی کمک می کند. اما روش آموزشی کتاب فور کرنرز چگونه است؟ این روش آموزشی به گونه ای تدوین شده است که زبان آموزان در طول مطالعه این مجموعه با سفر به چهار گوشه دنیا اطلاعات مختلفی از نظر فرهنگی، نحوه صحبت کردن و … به دست خواهند آورد و اینگونه با مطالب مختلفی که در پیرامون دنیای خود وجود دارد آشنا خواهند شد. این روش آموزشی علاوه بر کارآمدی، جذابیت زیادی برای مطالعه کننگان خواهد داشت.

آشنایی با ویرایش های مختلف این مجموعه آموزشی زبان انگلیسی

آخرین و بروز ترین ویرایش منتشر شده از این مجموعه ویرایش دوم آن می باشد. ویرایش دوم ترکیبی از روش های ارتباطی به همراه رویکرد عملی “من می توانم” زبان آموزان در سطوح A1 را تا رسیدن به سطح B1+ همراهی می کند. افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان در هنگام صحبت در جمع دوستانه و یا سخنرانی رسمی از اهداف اصلی در ویرایش دوم از سطح های مجموعه کتاب های Four Corners فور کورنرز می باشد. امکان پیگیری معلمین برای مشخص نمودن سطح پیشرفت زبان آموزان از دیگر امکاناتی است که در این ویرایش اضافه شده است. معیارهایی بر اساس CEFR در نظر گرفته شده است که به معلمین در راهنمایی دانش آموزان خود کمک می کند.

آیا سطح های مختلف مجموعه کتاب های Four Corners فور کورنرز برای یادگیری خودآموز مناسب است؟

ممکن است یکی از سوالات اصلی زبان آموزان در ابتدای راه و انتخاب مجموعه آموزشی این باشد که آیا امکان مطالعه به صورت خود آموز وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که کتاب های Four Corners فور کورنرز در جدیدترین ویرایش خود (ویرایش دوم) برای زبان آموزانی که قصد یادگیری خودآموز انگلیسی را دارند نیز برنامه های آموزشی مناسبی در نظر گرفته است. از همان سطح ابتدایی تمارین آنلاین و نرم افزار آموزشی که به تمارین مختلف اختصاص یافته است این امکان را فراهم نموده که زبان آموزان علاقه مند به مطالعه خود آموز نیز بتوانند از این دوره آموزشی بهره کافی را ببرند. اما همراهی معلم و راهنمایی که بتواند مسائل پیچیده در بخش های گرامر را توضیح دهد راهکار مطالعاتی بهتری خواهد بود.

آشنایی کوتاه با برخی از ویژگی های متد آموزشی استاندارد حاضر که توسط انتشارات کمبریج ارائه شده است

 • نزدیک بودن سطح آموزش ها به استاندارد آموزشی اروپا یعنی CEFR.
 • برنامه درسی ویژه برای بخش گرامر و لغات که به قوی نمودن پایه یادگیری دانشجویان کمک می کند.
 • درسنامه های منظم، نکات و تماری برای بخش صحبت و اسپیکینگ جهت افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان.
 • درس نامه های شفاف به معلمین کمک می کند که کنترل کلاس را بهتر در اختیار داشته باشند و همچنین به زبان آموزان این امکان را می دهد که نتایج فعالیت های خود را مشاهده کنند.

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا