آموزش زبان انگلیسیدسته‌بندی نشدهمعرفی کتاب

آشنایی با سطح و خرید کتاب های Summit سامیت

معرفی سطح و خرید کتاب های Summit سامیت

آشنایی با سطح برای خرید مجموعه کتاب های Summit سامیت مناسب زبان آموزان با سطوح مختلف در این مقاله در نظر گرفته شده است. امروزه با گسترش مجموعه های آموزشی، زبان آموزان با مجموعه وسیعی از کتاب های زبان روبرو هستند که گاهی باعث سردرگمی جهت انتخاب بهترین کتاب و مجموعه آموزشی می شود. این موضوع به خصوص برای افرادی که قصد دارند به صورت خودآموز به یادگیری زبان بپردازند بیشتر حائز اهمیت است. برای پیشرفت همه جانبه و اصولی در یادگیری، لازم است که در انتخاب کتاب کمک آموزشی دقت بیشتری به خرج داده شود. در این مقاله سعی کرده ایم زبان آموزان را با یکی از مجموعه های معتبر برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنیم.

مباحثی که در این مقاله به آن پرداخته شده است:

 • معرفی مجموعه های آموزشی کتاب سامیت
 • آشنایی با کتاب های Summit و ویرایش های مختلف آن
 • معرفی کتاب هایی که قبل از مطالعه سامیت لازم است مطالعه شوند
 • زبان آموزانی که می توانند از این کتاب آموزش زبان انگلیسی استفاده نمایند
 • آشنایی با سطح کتاب های سامیت Summit

برای خرید مجموعه کتاب های Summit سامیت با تخفیف ویژه روی تصویر زیر کلیک کنید:

آشنایی با سطح و خرید کتاب های Summit سامیت

مجموعه کتاب های Summit سامیت دوره ارتباطی برای دانشجویان متوسط رو به بالا

سامیت از جدیدترین دوره های آموزشی می باشد که آموزش در آن مانند دیگر کتاب های آموزشی نظیر کتاب های Interchange بر مبنای مکالمه واقع شده است. این مجموعه توسط انتشارات معتبر پیرسون که تاکنون مجموعه های زیادی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی منتشر کرده به چاپ رسیده است. در این مجموعه، زبان انگلیسی از طریق مباحث فرهنگی به زبان آموزان آموزش داده می شود و این موضوع باعث افزایش سطح اعتماد به نفس دانشجویان در بکار گیری درست از مهارت های زبانی به خصوص مکالمه در شرایط مختلف خواهد بود. سطح های مجموعه کتاب های Summit سامیت با قرار دادن دانشجو در شرایط مختلف و شبیه سازی شرایط مسافرت ها، موقعیت های اجتماعی و شرایط شغلی مختلف سعی می کند زبان را به کاربردی ترین شکل ممکن آموزش دهد.

این مجموعه مباحث آموزشی را در قالب درسنامه های سطح بندی شده دنبال می کند که به زبان آموزان اجازه می دهد مهارت های خود را به صورت پله به پله افزایش دهند. برای تحقق این امر در خلال آموزش ها، از تمارین و مثال های کافی استفاده شده است. همچنین در پایان هر بخش تمارین بیشتری در نظر گرفته شده که پاسخ آن ها به عهده زبان آموزان محول شده است. هر سطح از این مجموعه شامل 60 الی 90 ساعت آموزش مفید می باشد. این زمان با توجه به تمارین و بخش های آنلاین در نظر گرفته شده برای آموزش به 120 ساعت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این مجموعه بسته آموزشی یکپارچه ای را ارائه می دهد.

ویژگی های ویرایش سوم، جدیدترین ویرایش منتشر شده از کتاب حاضر

سطح های مختلف مجموعه کتاب های Summit سامیت در آخرین ویرایش خود بخش های جدیدی را بدست آورده که می تواند به زبان آموزان در مطالعه خودآموز این مجموعه کمک بیشتری کند. باتوجه به این موضوع که این مجموعه برای زبان آموزان در سطوح متوسط رو به بالا در نظر گرفته شده است، تمارین و بخش پاسخنامه با تغییراتی روبرو شده تا زبان آموز با مراجعه به آن بتواند مرور جامعی بر مباحث درسنامه های مطالعه شده داشته باشد. این مجموعه تاکنون توسط میلیون ها زبان آموز در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است که این نشانه از محبویت این دوره آموزشی مکالمه محور دارد. برخی از ویژگی های ویرایش سوم این مجموعه شامل موراد زیر می گردد:

 • در طرح جدید مطالب و موضوعات برای بخش های مکالمه بروز رسانی شده است
 • استفاده بیشتر از ویدئو برای افزایش مهارت های ارتباطی و مکالمه
 • استفاده از آموزش تصویری برای بحث های بیشتر و افزایش فعالیت های زبان آموزان
 • آزمون های دوره ای برای تست مهارت های زبان آموز و همچنین تمارین اضافی زبان آموزان را برای موفقیت در بخش شنیدار و مکالمه آزمون های عمومی زبان آماده می کند
 • در ویرایش سوم از این مجموعه و سطح های مختلف مجموعه کتاب های Summit سامیت بخش های آموزشی برای مباحث گرامری و همچنین تمارین برای بخش های لیسنینگ و رایتینگ به شدت افزایش پیدا کرده است
 • تمارین دیجیتالی برای بخش گرامر

کتاب Top Notch از مجموعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی مناسب برای سطح ابتدایی و متوسط

انتشارات Pearson ناشر مجموعه کتاب های تاپ ناچ و سامیت، برای هر یک از زبان آموزان در سطوح ابتدایی و پیشرفته مجموعه های آموزشی مفید و منحصر به فردی را در نظر گرفته است. همان طور که گفته شد خرید و مطالعه کتاب های Summit سامیت برای زبان آموزان در سطوح متوسط رو به بالا مناسب است. این موضوع به این معناست که زبان آموزان در سطوح ابتدایی باید از مجموعه کتاب های آموزشی مختص به سطح خود استفاده کنند. مجموعه کتاب های Top Notch از استاندارد ترین مجموعه آموزشی است که مطالعه کامل آن می تواند سطح زبان آموزان را از A1 به B1+ افزایش دهد. این مجموعه به چهار بخش تقسیم شده است. سطح ابتدایی (Fundamentals) به علاوه سه سطح دیگر این مجموعه را تشکیل می دهند.

سطح مجموعه کتاب های Summit سامیت برای چه زبان آموزانی مناسب است؟

زبان آموزانی که از توانایی های ابتدای در زبان انگلیسی برخوردار هستند و یا آن دسته که مجموعه تاپ ناچ را با موفقیت به پایان رسانده اند می توانند از کتاب های Summit بهره بگیرند. این مجموعه با رویکردهای استاندارد در آموزش مکالمه محور به همراه مباحث گرامری، واژگان، تلفظ و هر آنچه زبان آموزان برای پیشرفت اصولی نیاز دارند، می تواند سطح زبان آموزان را از B2 به C1 افزایش دهد. زبان آموزانی که به صورت خودآموز یادگیری زبان را دنبال می کنند نیز می توانند با استفاده از منابع اموزشی آنلاین در نظر گرفته شده در این مجموعه و همچنین تمارین تکمیلی، از این کتاب کمک آموزشی بهره بگیرند.

آشنایی با سطح کتاب های Summit سامیت

کتاب سامیت به صورت کلی به دو بخش 1 و 2 تقسیم می شود. هر کدام از این سطوح نیز شامل بخش A و B می باشد. زبان آموزانی که قصد مطالعه این مجموعه را دارند می توانند از سطح 1A شروع به مطالعه نمایند. به صورت کلی ترتیب کتاب های Summit سامیت به صورت زیر است:

 1. کتاب Summit 1A
 2. کتاب Summit 1B
 3. کتاب Summit 2A
 4. کتاب Summit 2B

برای خرید مجموعه کامل حاضر به همراه تخفیف ویژه کلیک کنید

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا