امتحان

آزمون GRE

آزمون GRE

آزمون GRE برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مدارج بالا همانند ارشد و دکترا را در رشته هایی خاص داخل ایالات متحده دارند امری ضروری بشماره می ره. “داشتن یک مدرک پیشرفته فرصت های زیادی رو به دنبال خواهد آورد، با آزمون جی آر ای به سوی آینده ای مطمئن قدم بردار” متنی که مطالعه کردید شعار سازمان ets برگزارکننده آزمون های جی ار ای است که البته کاملا هم دسته. در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره امتحان GRE رو با شما درمیون بزاریم.

آزمون GRE چیست و چه افرادی به این امتحان نیاز دارند؟

آزمون GRE برای اون دسته افرادی در نظر گرفته شده که قصد ادامه تحصیل در سطوح ارشد و دکترا، در ایالات متحده دارا هستند.رشته هایی که به نوعی با کسب و کار و بیزنس در ارتباط هستند، رشته های فنی و مهندسی، افاردی که علاقه مند به دنیای ام بی ای به خصوص تسلط بر جی دی هستند. و البته افرادی که به کمک هزینه تحصیلی برای ادامه تحصیل نیاز دارند، لازم است که با موفقیت این آزمون را پشت سر گذارند. دریافت مدرک آزمون GRE تاییدیه ای برای دریافت کمک هزینه تحصیلی بشمار می رود.  که از این طریق و با پشت سر گذاشتن امتحان GRE می توانید پیش زمینه های تحصیلی خودتون رو تکمیل کنید.

 

ویژگی های آزمون GRE

جی ار ای رایج ترین و معتبرترین آزمون برای پذیرش در مدرسه های بیزنسی و رشته های فنی و مهندسی بشمار می ره. این آزمون ارزیابی دقیقی از قدرت استدلال، تحلیل نوشتاری، استدلال شفاهی و استدلال کمی شما ارائه می کنه و نشون دهده توانایی شما در درک و تفسیر مطالب است. استدلال شفاهی به این معناست که شما می تونید متن ها رو خلاصه کنید، مفهوم اصلی از فرعی رو تشخیص بدین و …استدلال کمی هم بیان گر قدرت حل مشکلات شما با روش های ریاضی است.

دلایل اهمیت امتحان GRE

شاید برای شما سوال باشه که چرا لازمه این آزمون رو با موفقیت پشت سر بگذاریم. در پاسخ می توان گفت که هدف از هر نوع آزمون GRE کمک به مرکز تحصیلی که شما انتخاب کردین است. در واقع این آزمون مشخص می کنه که شما توانایی و مهارت های لازم رو برای تحصیل در مرکز آموزشی مربوطه دارا هستید. همون طور که متوجه شدید یکی از ملاک های اصلی برای مدرسه هایی که رشته های فنی و مهندسی و یا مربوط به کسب و کار ارائه میشه داشتن مدرک جی ار ای است. نکته مهم دیگری که باید به اون توجه داشته باشید این است که لازمه تحصیل در برخی از مدارس اینه که شما باید علاوه بر آزمون عمومی جی را ای، یکی از زیرشاخه های این آزمون رو هم با موفقیت پشت سر بگذارید. در ادامه با بخش های مختلف آزمون آشنا خواهیم شد.

آمادگی برای آزمون GRE

همون طور که مشاهده می کنید امتحان gre  شباهت بسیاری با آزمون هایی که تا بحال انجام دادید داره پس نگران نباشید. تنها کاری که باید انجام بدید آماده کردن خودتون در بخش های مختلف این آزمون است. منابع متعددی برای امادگی در آزمون جی ار ای وجود داره که مجموعه فروشگاه کتاب ارکان سعی کرده بهترین اون ها رو در اختیار شما عزیزان قرار بده. برای مشاهده کتاب های آمادگی آزمون جی ار ای روی لینک زیر کلیک کنید.

کتاب های آمادگی برای آزمون GRE

بخش های اصلی آزمون جی ار ای

امتحان GRE به سه بخش اصلی تقسیم شده که بخش تجزیه و تحلیل شما در نوشتار (Writing) همیشه در صدر قرار دارد. دو بخش دیگر، بخش های آزمون شفاهی (Verbal) و صفات و استدلال کمی (Quantitative) را شامل می شود که امکان داره به شکل های مختلفی ظاهر بشن، ممکنه به صورت بخش های تحقیقاتی با سوالات مطرح شده برای استفاده در آزمون های آینده از شما درخواست شوند. به زبان ساده تر می شه گفت که این بخش ها امتیازی رو به شما اضافه و یا کم نمی کنه البته به معنی معنی نیست که تاثیری ندارند، در واقع این بخش ها به صورت تحلیلی مورد بررسی قرار می گیرند.

روش های آزمون جی آر ای

آزمون GRE  به دو روش قابل انجام است. شما هم می توانید امتحان کامپیوتری را انتخاب کنید و هم مجاز به امتحان به روی برگه با مداد و خودکار هستید. البته در برخی از مناطق امتحان به وسیله کامپیوتر قابل انجام نیست و شما یک انتخاب بیشتر نخواهید داشت. مدت زمان آزمون با توجه به این که امتحان شما با کامپیوتر باشه یا به صورت نوشتاری، متغیر است. اما در کمترین حالت ممکن این آزمون حدودا به سه ساعت و نیم زمان نیاز دارد. اگر آزمون کاغذی و به صورت نوشتاری را انتخاب کرده باشید باید مدت زمان بیشتری رو در مرکز تست بگذرونید. آزمون کاغذی دو بخش Verbal و دو بخش Quantitative رو شامل می شه که همون طور که گفته شد نمرات این بخش می تونه به صورت تحلیلی در نظر گرفته شوند.

بیشتر داوطلبان امتحان با کامپیوتر رو انتخاب می کنند. دلیل این موضوع هم به بخش های Verbal و Quantitative برمیگرده. در آزمون کامپیوتری با پاسخ به هر سوال، هوش مصنوعی کامپیتر پاسخ شما رو با جواب اصلی که برای اون تعریف شده مقایسه می کنه و با توجه به میزان صحیح بودن پاسخ شما، سطح سختی سوال بعد رو تایین میکنه. به این صورت که آزمون برای همه داوطلبان با سوالاتی با درجه سختی متوسط شروع می شه. اگر به سوال اول پاسخ صحیح بدید سوال بعدی شما سخت تر خواهد بود. اما اگر پاسخ اشتباه داده باشید، در سوال بعدی با درجه سختی کمتری روبه برو خواهید شد.

 

بخش نوشتاری امتحان جی آر ای

در بخش اول از مهارت نوشتاری باید یک پاراگراف از موضوع عمومی را بخونید و اون رو تحلیل کنید استفاده درست از مهارت ها و بهره گیری صحیح از مثال ها می تواند رمز موفقیت شما در این بخش باشد. اگر شما از آزمون کامپیوتری استفاده کنید این بخش از طریق نرم افزار پردازش متن تکمیل می شه. در صورت استفاده از آزمون نوشتاری هم این بخش به صورت نوشتاری باید تکمیل گردد.

در خش دوم از شما خواسته می شود که استدلالی در مورد موضوعی خاص را مطالعه کنید و در 30 دقیقه اون رو نقد کنید. به این صورت که باید استدلال ارائه شده در بحث رو در نظر بگیریم و سپس دلایل خودتون رو برای خوب یا بد بودن نظریه اعلام کنید. حتما لازم نیست که با نظریه موافق و یا مخالف باشید تنها کاری که لازمه انجام بدید بیان توضیحات و استدلال خودتون در مورد اون نظریه است. اما این بخش فرق اساسی با سایر بخش ها دارد. در این بخش رایانه به شما نمره نمیده . برای نوشتن می تونید از رایانه استفاده کنید اما در هر صورت اساتید نمره این بخش رو به شما ارئه می کنن.

بخش وربال آزمون

این بخش از امتحان GRE  مواردی مثل تکمیل جمله و درک مطلب را شامل می شود. هدف مهم این بخش شناسایی روابط بین مفاهیم و کلمات و همچنین تعیین ارتباط بین بخش های مختلف جمله است. اگر از آزمون کامپیوتری استفاده می کنید انتظار می رود که به 30 سوال در مدت زمان 30 دقیقه پاسخ بدید. اما در آزمون کاغذی این بخش به دوقسمت تقسیم شده که باید در هر قسمت به 38 سوال در 30 دقیقه پاسخ بدید.

بخش ریاضی آزمون جی آر ای

برای موفقیت در این قسمت آزمون باید بر مباحث ریاضی که در دبیرستان مطالعه کردید مسلط باشید. اگر مهارت های لازم رو فراموش کردید شروع به تقویت خودتون در زمینه های ریاضی، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها بپردازید. این قسمت از امتحان به منظور تست مهارت شما در حل انواع مشکلات مختلف ریاضی و همچنین توانایی شما در استدلال کمی است. برای این بخش در امتحان کامپیوتری شما باید به 28 سوال در 45 دقیقه پاسخ دهید. اما برای امتحان کاغذی دو قسمت 30 سواله و 30 دقیقه زمان پاسخ گویی به هر قسمت در نظر گرفته شده است.

در نهایت امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشه. اگر تجربه ای در زمینه ازمون جی ار ای در اختیار دارید و یا فکر می کنید می تونید اطلاعات تکمیلی بیشتری به این مقاله اضافه کنید لطفا در بخش دیدگاه با بقیه به اشتراک بگزارید تا از نظرات شما استفاده بشه.

 

منبع: فروشگاه کتاب آرکان

رضا اینانلو

به فعالیت در زمینه تولید محتوا و به خصوص در زمینه کتاب علاقه دارد. سال هاست در مجموعه های مختلف مسئولیت تولید محتوای سایت های بزرگی را بر عهده داشته و اینک با مجموعه آرکان در زمینه فروش کتاب و همچنین در جهت انجام رسالتی بزرگ یعنی افزایش فرهنگ کتاب خوانی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا